Wpis z mikrobloga

#wroclaw #rower
Ile moze kosztować pomalowanie ramy roweru? Mam starszego ale nadal bardzo fajnego kettlera na aluminiowej ramie i chciałbym go odnowić. Robił ktoś może coś takiego ostatnio i wie ile by to kosztowało?
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ujdzie: nie zależy mi na jakimś super kolorze itp its, chciałbym żeby ktoś położył podkład i pomalował w jednym odcieniu całą ramę i tyle a oni to robią jakieś cuda na kiju i pewnie za samą markę będą chcieli +100% ceny
  • Odpowiedz
ale jak ma być taniej to raczej sam musisz zrobić.


@ujdzie: Bardzo wątpliwe, będzie z tydzień robić to lepiej pójść do pracy, zarobić i dać na warsztat lakierniczy nie samemu się pieprzyć.
  • Odpowiedz
@leanback: @Misiopysioo: Warsztaty lakiernicze co się nie zajmują rowerami albo się nie podejmą ale dadzą konkretną cenę bo jak się nie ma warsztatu o profilu lakiernictwa rowerowego po prostu malowanie jest bardzo pracochłonne. Dam ci przykład ile czasu ci zajmie pomalowanie drzwi czy zderzaka, ile to roboty oraz jaka łatwa forsa za to i porównaj do tego kilka dni na przygotowanie i pomalowanie roweru. Nawet będzie problem z
  • Odpowiedz
@profaza kumpel dla dziewczyny robił ramę w zakładzie gdzie robią renowację felg aluminiowych kilka lat temu i był zadowolony, ale cena wyjdzie obecnie pewni podobnie w okolicach 350 zł. Tanio to już było ( ͡° ʖ̯ ͡°) Gdybyś jednak zdecydował się no. Na zwykłego lakiernika to mu powiedz, że do claru warto dodać utwardzacza bo po naprawach aut mam mocne (graniczące z pewnością) wrazenie, że często o
  • Odpowiedz
@Viking- nie wiem, korzystam na co dzień z usług kilku zakładów i każdy to "malarnia proszkowa", nawet sprawdziłem dla pewności.

@4x80 dzięki za odp. pytam bo mam ramę do pomalowania, a w proszku mam spoko ceny z racji stałej współpracy i nie kalkuluje mi się kompletnie nawet ogarniać farb przy tych cenach i robić to samemu. Nie byłem tylko pewien jak to technologicznie bo robię w stali i nie mam
  • Odpowiedz
@Misiopysioo: Bo dla takiego warsztatu to prosta robota. Dajesz rozebraną ramę i tu zależy, rama idzie do piaskowania lub do kadzi z chemią i to jest krótka piłka. Potem myte, czyszczone, zabezpieczone gwinty itp, podkład czy bez natrysk proszku, do pieca i gotowe.

Są dostępne zestawy DIY do ''domowego'' malowania proszkowego ale w wypadku ramy trzeba by ogarnąć jakiś piecyk czy komorę grzewczą bo piekarnik będzie za mały.

Oczywiście taka
  • Odpowiedz
Na zwykłego lakiernika to mu powiedz, że do claru warto dodać utwardzacza bo po naprawach aut mam mocne (graniczące z pewnością) wrazenie, że często o tym zapominają, a potem lakier się rysuje od paznokcia.


@Viking-: Lakiernikowi potrzeba 0.5 litra lakieru bezbarwnego więc bierze 300ml klaru, 150ml utwardzacza oraz z 10% rozcieńczalnika co mu daje prawie 0.5 litra lakieru. I to na raz wlewa do pistoletu.

Powiedz mi jak lakiernik ma zapomnieć o dodaniu utwardzacza jak będzie mieć za mało towaru oraz przy mieszaniu już widać, że ma
  • Odpowiedz
@4x80 więc tak:

- różne typy utwardzacza (ma, hs, vhs)
- różni producenci i różna jakość
- lanie na oko
- zwykła januszerka (mniej utwardzacza, więcej rozpuszczalnika
  • Odpowiedz
@Viking-: wiec nie, idziesz w zaparte, sprzatam swoja szope, troche farb tu trzymam, wszystko wiadomo jak malowac, skrobie widelec...

Rozmawiamy o lakierniku czy szwagrze kolegi znajomego? Kto ci to malowal?

Chcesz chetnie mozemy pogadac jak sie maluje rowery. Zawodowo maluje jachty ale rowerek tez sie trafi.
4x80 - @Viking-: wiec nie, idziesz w zaparte, sprzatam swoja szope, troche farb tu tr...

źródło: 1000007429

Pobierz
  • Odpowiedz
@4x80 a mało masz szwagrów? Jak lakieruje z OC sprawdźmy to ma ch. nie pieniądz.

Gratuluję, że jesteś fachowcem i robisz jak dla siebie, ale uwierz mi bywa naprawdę bardzo słabo
  • Odpowiedz
a mało masz szwagrów? Jak lakieruje z OC sprawdźmy to ma ch. nie pieniądz.


@Viking-: Ja tylko mówię szczegóły jak pracuje lakiernik.
  • Odpowiedz
@4x80 A ja ci wierzę. Nie zmienia to faktu, że w każdej branży za fachowcy i "fachowcy". Na trzy auta tylko jedno miało dobrej jakości clar położony, ale za to tylko w jednym lakiernik zapomniał, że jak ma to w ogóle jakoś wyglądać to przydało by się zrobić jakieś cieniowanie czy odcięcia.
  • Odpowiedz