Wpis z mikrobloga

Co do młodzieży w #poznan może warto zrobić jakiś list otwarty w tej sprawie do rządu? W sensie w Polsce od wielu lat jest olbrzymi problem z poprawczakami, są one niedofinansowane i ogólnie ich brakuje. To jest dobry moment by uderzyć z tym tematem.

#szkola #polityka
  • 6
@K-S-: nie sądzisz, że skoncentrowanie się na dofinansowaniu poprawczaków i wybudowanie nowych jest gorszym pomysłem od profilaktyki i tego, aby skupić się na tym, aby młodzież w ogóle nie trafiała do takich miejsc? to tak jakby określić sytuację dla dorosłych - dofinansujmy więzienia i wybudujmy nowe. "to powinno rozwiązać problem".
via Wykop
  • 0
@Castellano: Uważam że zwykłym ludziom oraz przede wszystkim dzieciom należy się bezpieczeństwo. Aktualna profilaktyka wygląda tak że gówniarze z bogatych rodzin potrafią latami wyżywać się nad słabszymi a szkoły nie robią z tym nic.

Zresztą to nie jest żadna nowość, napisz to samo na tagu przegryw i zapytaj się tych ludzi co sądzą o profilaktyce wobec patologi w szkołach.

@Lord_Apatii_i_Depresji Tu nie chodzi o Poznań, problem z poprawczakami występuje od ponad
skoncentrowanie się na dofinansowaniu poprawczaków i wybudowanie nowych jest gorszym pomysłem od profilaktyki i tego, aby skupić się na tym, aby młodzież w ogóle nie trafiała do takich miejsc?


@Castellano: Takie gadanie jest poparte jakimiś wyliczeniami/badaniami czy to tylko tak "na logikę" napisane?

Bo jak "na logikę" to oczywiste wydaje się, że profilaktyka nie może osiągnąć 100% sukcesu i jakieś poprawczaki są potrzebne a jeśli były bardzo olewane to potrzebują dofinansowania.
@Brzychczy: tak, jest poparte wyliczeniami i badaniami. nie chcę przytaczać tutaj konkretnych prac, aby nie być posądzony o promowanie jakiegoś konkretnego myślenia, ale sam sobie możesz wybrać jakiś artykuł i go przeczytać, bądź poszukać informacji ogólnych wpisując w google profilaktyka zachowań ryzykownych i poszukać na stronach jakichś instytucji pomocowych. opłaca się nie tylko społecznie, ale i finansowo. lepiej wydać mniej na edukację, niż na wybudowanie poprawczaków:).
https://scholar.google.com/scholar?hl=en&as_sdt=0%2C5&q=profilaktyka+zachowa%C5%84&btnG=