Wpis z mikrobloga

  • 140
@Reichsmarschall
2023:
- ChatGPT jakie jest pole kwadratu o bokach 20 i 30?
- Pole kwadratu jest iloczynem długości jego boków. Kwadrat o polach 20 i 30 ma pole o długości 50.
- Na pewno to dobry wynik? Chyba coś źle policzyłeś?
- Przepraszam za pomyłkę. Poprawione obliczenia pola kwadratu: 30-20=10.
  • Odpowiedz
@Grubyzaur jakbym nie umiał policzyć pola prostokąta i musiał to wpisywać w ChatGPT to myślisz, że bym widział czym się różni prostokąt od kwadratu?

"Żeby mieć pewność, że ChatGPT daje poprawne odpowiedzi, możesz mu zadawać tylko takie pytania, na które znasz odpowiedź."
  • Odpowiedz
@KEjAf: GPT jest modelem językowym a nie matematycznym, on wybiera najbardziej prawdopodobne słowa jakie powinny paść po zadanym przez ciebie pytaniu, czy napisanej frazie a absolutnie niczego nie oblicza, stąd takie buble przy prostych zadaniach matematycznych
  • Odpowiedz
@MagicznyWojownik99: no ale coś tam jednak liczy, wydaje mi się że ma jakiś tam podpięty kalkulator czy coś, nie wiem jak to dokładnie działa, ale wątpię żeby sam model językowy na przykład potrafił tam tak ładnie podać pierwiastek z 24.
Jak się go poprosi o posumowanie liczb albo inne działania matematyczne, to sobie radzi.

Bardzo ciekawe jest to ze w moim pytaniu o pole trójkąta źle odjął 5 od 4 - tak jakby zrobił to wiedząc że w następnym kroku będzie pierwiastek z którego chcielibyśmy otrzymać rzeczywisty wynik, czyli wyrażenie pod pierwiastkiem powinno być nieujemne.

Tak samo myślę że zachowałby się uczeń - jeśli wychodzi mu minus pod pierwiastkiem a nie powinien, to coś tam "podkoloruje", zamieni minus na plus żeby wyglądało dobrze, nawet jeśli nie wie co powinien zrobić ani dlaczego było źle. ( ͡
KEjAf - @MagicznyWojownik99: no ale coś tam jednak liczy, wydaje mi się że ma jakiś t...

źródło: image_2024-01-22_131534411

Pobierz
  • Odpowiedz