Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #polityka
Pamiętacie jak jedna osoba pracująca mogła utrzymać 5 osobową rodzinę i duży dom?

Ogólnie duży dom to jest podstawa nie dziwię się, że tyle teraz rozwodów jak w tych kurnikach ludzie nie majà swojego miejsca i prywatności
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grand_khavatari teraz też by mogła gdyby tak jak kiedyś uprawiali własne kartofle i marchew (zamiast trawnika), mleko od wujka ze wsi, mieli jeden telefon stacjonarny na te 5 osób a dzieci z zabawek miałyby patyki
  • Odpowiedz
@grand_khavatari mnie to ciekawiło w Świecie według Bundych jak Al Bundy, który pracował jako sprzedawca butów ze swojej wypłaty utrzymywał 4-osobową rodzinę, mógł sobie pozwolić na duży dom na przedmieściach Chicago i na duży paliwożerny samochód.
  • Odpowiedz
@grand_khavatari mój dziadek utrzymał 13 osobową rodzinę, co prawda to było ponad 50 lat temu i dzieciaki rodziły się przez 20 lat (praktycznie co rok / dwa lata), ale to były inne czasy. Dziś jest to praktycznie nie do wykonania, nawet mając mnóstwo pieniędzy, żadna kobieta się nie zgodzi na rodzenie dzieci co rok/dwa.
  • Odpowiedz
  • 14
@grand_khavatari no na wsiach to zwykle cała rodzina #!$%@?ła na gospodarce, wliczając w to dzieci.

Na przedmiescicach to albo wielopokoleniowe domy gdzie dorośli pracowali, albo bogatsi, albo działacze partii. Zwykły robotnik to ni czują nie miał szans na utrzymanie sporej rodziny

Nie myl sytuacji w rozwijającej się Ameryce z postsowieckim gównem.
  • Odpowiedz
@PanKapibara: oczywiście, że miało miejsce. W latach 90-tych pracował tylko mój ojciec a mama opiekowała się nami (4 dzieci) i wtedy było to możliwe.


@Malinowy_nos: w każdych czasach to było możliwe jeżeli urodziłeś jako banan. xD
  • Odpowiedz
@grand_khavatari popełniasz tak zwany błąd przeżywalności, widzisz tylko tych, którym względnie nieźle poszło w życiu. A to tylko pewien procent tych, którzy żyli te kilkadziesiąt lat temu.
  • Odpowiedz
@grand_khavatari: może nie dom, ale mieszkanie, dziś większość młodych może co najwyżej pomarzyć a rząd siedzi w kieszeni deweloperów, a potem zdziwko że dzieci się nie rodzą, ciekawe kuqrqwa gdzie mają się rodzić? xD
  • Odpowiedz