Wpis z mikrobloga

@cassuss:

Tyle że coś mega niska cena, to z montażem?


częściowo tak, jeszcze do tego 1970 zł za wstępny montaż instalacji. 2,5kw.

czyli Gree wygrywa lepszą klasą energetyczną, dłuższą gwarancją i tymi bajerami dla alergików (o ile działają).
@NieBojeSieMinusow: sprawdź sobie kartę gwarancyjna urządzenia i dopytaj instalatora, ale na 95% musisz zrobić dwa w roku. Może cię za taką przyjemność skasować jednorazowo 200 zł albo i więcej więc sam musisz przeliczyć co się będzie bardziej opłacac:
- pilnowanie przeglądów i płacenie grubej kasy za każdym razem
- yolo i liczenie na to że urządzenie podziała bezawaryjnie przez następne lata a ewentualna naprawa wyjdzie taniej niż przeglądy
@Napleton: znam siebie, pewnie wybiorę opcję yolo. mam raczej farta do urządzeń, z gwarancji korzystałem tylko raz w życiu - niedawno szczotka w odkurzaczu bezprzewodowym philipsa mi sie #!$%@?ła xD

chyba że warto robić te przeglądy 2 razy do roku? znasz się na klimach, może wiesz?
@NieBojeSieMinusow: raczej nie warto jeśli kilku rzeczy będziesz sam pilnował (np. regularne czyszczenie i dezynfekcja filtrów i wymiennika w jw).
Tak jak przedmówca powiedzial: Rotenso też daje 5 lat gwarancji a wymaga w mieszkaniach tylko 1 przeglądu w roku.
Jak się ma coś #!$%@?ć to stosunkowo szybko wyskakują awarie, a gdyby urządzenie było stosowane od czasu do czasu to raczej mała szansa skorzystania z gwarancji.