Wpis z mikrobloga

Jakieś pół godziny temu nad moim domem (mieszkam około 30km od przejścia granicznego w Dorohusku) przeleciał awacs w asyście myśliwca. Trochę nieswojo się poczułem... #ukraina #kryzys
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@l_uke: Są dwie możliwości. Albo konfabulujesz (bo awacsy zasadniczo latają na tyle wysoko, że ciężko byłoby Ci w dzień stwierdzić, że to AWACS, a nie jakiś rejsowiec), albo starał się uniknąć aktywnego zagłuszania z zagranicy:

Mobilność E-3 pozwala również na stosowanie taktyki unikania lub osłabiania oddziaływania zakłóceń aktywnych na radar. E-3 może obniżyć pułap lotu poniżej horyzontu w stosunku do źródła zakłóceń, w ten sposób unikając odbioru energii przez nie
  • Odpowiedz
@maniac777: No jasne, napisałem to licząc na milijon plusów i sławę... :/ Napiszę Ci tak, popatrzyłem w niebo (nie był to już dzień) a tam leciał jeden wieeeeeelki samolot z czterema silnikami a tuż obok mały. Jeśli to nie awacs to pasażerskie latają teraz z eskortą na niskim pułapie... Nie wiedziałem o tym co wkleiłeś, ale to że ruskie próbują go zakłócać wydaje się oczywiste.
  • Odpowiedz
@l_uke: Nie irytuj się... idiotów siejących dezinformację jest pełno (zwłaszcza ostatnio na mirko). Dlatego sprawdzam. Do czasu gdy tego nie wklejałem też tego nie wiedziałem :)
  • Odpowiedz