Wpis z mikrobloga

#budowadomu #budujzwykopem #warunkizabudowy #architektura #planowanieprzestrzenne #geodezja

Nie ma dla mojej wioski planu zagospodarowania terenu.
Na wniosku o wydanie warunków zabudowy zaznaczyłem kwadracik troszkę ponad 30 arów. (W rogu działki przy drodze publicznej.)
Przyszła odmowa i dobrze to rozumiem że oni mają w dupie to co namalowałem i nie biorą tego pod uwagę tylko patrzą na całą działkę?
Czyli dobrze kombinuje, że najpierw muszę wydzielić działki i złożyć jeszcze raz wniosek dla nowopowstałej działki. Wtedy jej powierzchnia będzie mniejsza niż 0,5ha i ten warunek zostanie spełniony?

Nie spełniony jest warunek umożliwiający wydanie decyzji o warunkach zabudowy określony w art. 61 ust 1 pkt 4.
Zgodnie z art. 7 ust 2.a o ochronie gruntów rolnych i leśnych: nie wymaga uzyskania zgody ministra właściwego do spraw rozwoju wsi przeznaczenie na cele nierolnicze i nieleśne gruntów rolnych stanowiących użytki rolne klas I–III, jeżeli grunty te spełniają łącznie następujące warunki:
1. ...
2. ...
3. ...
4. (WYTŁUSZCZONE) ich powierzchnia nie przekracza 0.5ha, bez względu na to czy stanowią jedną całość czy stanowią kilka części.

Niżej jeszcze trochę więcej:

Jak wynika z wypisu z rejestru gruntów działką nr X położona jest na gruntach rolnych klasy Br-RIIIa, RII, RIIIa, RIIIB i posiada powierzchnie 6.15ha. Grunty rolne, w ramach działki nr X, które nie zostały poddane procedurze zmiany przekształcenia gruntów rolnych na nierolnicze, zajmują powierzchnie ponad 0.5ha zatem nie spełniają warunku wymienionego....
  • 5
via Wykop
  • 0
@Bad_Wolf: a precyzyjniej to...mam III klasę na obszarze większym niż 0.5ha - to jest problemem?

Czyli jak podzielę działkę i działka będzie miała mniej niż 0.5ha. I wtedy też tej gleby klasy III będzie mniej niż 0.5ha - to problem zniknie?