Wpis z mikrobloga

Może nie jestem zbyt mądry, może zarabiam ledwie powyżej najniższej, może nie skończyłem żadnych studiów ale przynajmniej nie umrę ze świadomością że dałem sobie wcisnąć garnek z wifi za 9k (i to jeszcze przeważnie na kredyt XD), przecież za tyle to można przyzwoity samochód kupić a nie kawałek plastiku z mikserem i wyświetlaczem xd

#thermomix #bekazpodludzi #jedzenie #gastronomia #kuchnia #heheszki
Viado - Może nie jestem zbyt mądry, może zarabiam ledwie powyżej najniższej, może nie...

źródło: brave_HS3KJFYA2E

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Viado: zarabiasz ledwie powyżej najniższej i najprawdopodobniej szybko się to nie zmieni. Wiesz dlaczego? Bo nie szanujesz swojego czasu. Pod koniec zeszłego roku wyskoczyło mi coroczne podsumowanie Thermomixa. Przez rok zrobiłem w nim 350kg jedzenia. Rozumiesz ile to jest godzin stania przy patelni/garnku/mikserze i ile dodatkowego zmywania? To lekko ponad 100 godzin pracy.. zarobił na siebie już kilkukrotnie przez ostatnie lata. No ale tak, garnek za kilka k ???????????? (
tomasz81qwe - @Viado: zarabiasz ledwie powyżej najniższej i najprawdopodobniej szybko...

źródło: IMG_2990

Pobierz
  • Odpowiedz
@Viado: ehhh, tak właśnie myślą biedni - nie kupią czegoś, na co i tak ich nie stać, więc są mądrzy i roztropni. Jakbyś usłyszał, że ludzie kupują za kilkadziesiąt tysięcy euro zegarki, które tylko pokazują godzinę, tobyś się chyba zesrał.
  • Odpowiedz
@tomasz81qwe: Myślisz, że ktoś taki z zarobkami 5k na miesiąc (xD) gotuje coś więcej niż polacki obiad raz w tygodniu w postaci schabu z promocji z ziemniorami, a tak na co dzień to kanapki z najtańszym pasztetem na białym chlebie xD Co nie wiado biedaku #viado ? xD dalej bezdomny czy dali kredyt na kawalerkę? xD
  • Odpowiedz
  • 0
@laress

@Viado Ja mam lidlomiksa za ułamek tej kwoty, i nie jest wcale dużo gorszy od thermomixa


Sam mam TM, ale właśnie cielawi minie jak dobry jest ten lidlomix. Co jest w nim gorszego?
  • Odpowiedz
@pwone: Z tego, co czytałem, to ciut mniejsza moc. Czasami trzeba dwa razy włączyć np szatkowanie bo się zdarzy, że trochę za mało potnie. Ot główna wada ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@pwone słabszy silnik - miksuje gorzej i dłużej to trwa. Mniejsza baza przepisów, większy rozmiar urządzenia i gorsza jakość wykonania, czyli krótsza żywotność. Zupy krem wychodzą zwyczajnie gorzej, bo oprócz dwa razy niższych obrotów to w lidlomixie nie możesz blendować płynu od razu po gotowaniu, ale musisz poczekać aż ostygną. Pewnie znalazłoby się więcej minusów i plusów - jak brak abonamentu czy większy garnek. Nie ma wątpliwości, że jest to gorszy sprzęt,
  • Odpowiedz