Wpis z mikrobloga

mega boli mnie watroba i nie mam sil stac dluzej niz pare minut, a takie próby kończą się omdleniem. zaczęło się kilka dni przed 15.01., ale myślałem że przejdzie. nie mam ubezpieczenia ani pieniędzy, więc nie pójdę do lekarza. od września codziennie towarzyszy mi stres i ogromne problemy ze snem. wątpię, że to coś poważnego bo całe życie nie chorowałem, nawet głupie przeziębienia mnie omijały. do września pozostawałem aktywny fizycznie ale od wtedy prowadze siedzący neetowski tryb życia(ale suplementuje witaminy i jem w miare zdrowo jak na 22 latka). tak, szukam pomocy na wykopie(XDD), sądzę że raczej przejdzie samo - a jak nie to trudno, ale może ktoś już tak miał i wie czym się leczyć. jestem też raczej pewien, że problem nie wynika ze stresu, a jak już to z powodu nieregularnego snu. jakieś sugestie jak mogę się wyleczyć? a może to już over dla chlopa? wielkie dzieki za wszelkie odpowiedzi c: #zdrowie #medycyna
  • 37
  • Odpowiedz
  • 494
@xvioj jak boli wątroba i omdlewasz, to na pewno nie musisz iść do lekarza, zrobić morfologii . No na 100 procent nie musisz. Wierz mi. Znam się na tynkarstwie i umiem zrobić pomidorową
  • Odpowiedz
@xvioj: Wątroba nie ma unerwienia czuciowego, zatem nie może boleć – a jednak chorzy odczuwają ból tam, gdzie jest umiejscowiona, czyli po prawej stronie brzucha pod żebrami. Jak to możliwe? W niektórych chorobach wątroby dochodzi do powiększenia się narządu, co może powodować dyskomfort
  • Odpowiedz
@xvioj
Jak pisali, jak boli wątroba to jest powiększona i powoduje ucisk na inne miejsca, łatwo ogarnąć, ja jak miałem takie problemy to wystarczylo się przewrócić z boku na bok, a potem na plecy żeby zobaczyć jak ból sobie fruwa po bebechach
  • Odpowiedz
@xvioj: nie, nie przejdzie samo. Ból w tym miejscu sugeruje powiększenie wątroby i jej ucisk na inne okoliczne narządy - dlatego boli, bo jak wspominali wyżej wątroba nie ma unerwienia czuciowego i sama z siebie nie boli. #!$%@? do lekarza i to migiem. Bierzesz jakieś leki, narkotyki, albo pijesz wódę? Nie popijałeś czasami paracetamolu wodką? Sprawa jest poważna, mam nadzieję, że coś Ci się #!$%@?ło i to nie jest wątroba, ale
  • Odpowiedz
@WaltherW Robiłem serie różnych badań i c***, lekarze mówili że jestem zdrowy, po kilku dniach samo mi przeszło, jak na razie miałem tak z dwa razy po kilka dni w odstępie może 2 lat
  • Odpowiedz
@xvioj ty to chyba najpierw się powinieneś na oddziale psychiatrycznym położyć, bo widzę że najprostsze czynności cię przerastają a dodatkowo ewidentnie zagrażasz własnemu życiu i zdrowiu takim podejściem jakie masz..
  • Odpowiedz
@xvioj:pierwsze to zrób w poniedziałek rano badanie krwi, koszt 150-200 zł daj znać jak zrobisz wyślij mi parametry.

Morfologie
Kreatynina
Aspat
Alat
PSA
Glukoza
Cholesterol caly pakiet(calkowity, LDL, HDL i trojglicerydy)
TSH
OB
  • Odpowiedz