Wpis z mikrobloga

oglądam mentzena i w pierwszej minucie:
ten sejm się niczym nie zajmuje. na tym posiedzeniu było:
1 dnia zajęliśmy się tylko powołaniem komisji dt pegasusa
2 dnia wotum zaufania dla sienkiewicza, głosowanie dt bosaka i głosowanie nad immunitetem brauna
3 dnia uchwaliliśmy budżet

i od razu człowiekowi odechciewa się oglądania tego chłopa. i jeszcze mówi o politykach jako "tamci", bo sławek przecież nie jest politykiem:)

#konfederacja #sejm #polityka
  • 15
  • Odpowiedz
@Castellano: @powsinogaszszlaja całkiem niedawno go miałem za dzbana totalnego, ale po kilku niedawnych wypowiedziach widać, że traktuje to jako zabawę i ma świadomość głupoty własnych wyborców. Jego nagrania dlatego też nie mają nawet po co być krytykowane; nie ma w nich de facto nic merytorycznego, to tylko robienie idiotów z potelncjalnych wybroców.
  • Odpowiedz
  • 22
@dafto ja wiem, że według konfederacji wszystkie ustawy da się przygotować i przegłosowane w dwa dni. Zresztą sami już pokazali czym to się kończy na przykładzie ustawy zmieniające kwotę wolną od podatku - niby kilka linijek, a każdą wersja wprowadzała coraz więcej chaosu w prawie i kończyła się ostatecznie na płaceniu podatku dwa razy.

Ja jednak wolę, gdy przed sraczką legislacyjną, do której przyzwyczaił nas PiS, nastąpi jednak analiza skutków prawnych, a
  • Odpowiedz
@dafto:
- 16 stycznia odbyło się łącznie 12 głosowań, w tym z tych ważniejszych głosowania dotyczące zmian w ustawie budżetowej na 2024 i powołanie Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych;
- 17 stycznia odbyło się łącznie 16 głosowań, w tym z tych ważniejszych głosowania dotyczące powołania komisji ds. Pegazusa, uchylenia immunitetu Braunowi, odwołania Bosaka ze stanowiska Wicemarszałka i wotum nieufności dla Sienkiewicza;
- 18 stycznia odbyło się łącznie 15 głosowań i wszystkie
  • Odpowiedz
@d_garm: z 2 strony sejm jednak powinien być od dyskusji i głosowań nad tymi ustawami. I teraz trzeba sobie zadać pytanie - posłowie niewątpliwie mają szeroki zakres obowiązków jednakże należy zwrócić uwagę na problemy tego systemu czyli:
-Notoryczne niepojawianie się na głosowaniach niektórych posłów. Weź ty do pracy nie przyjdź już pensja ucięta a posłowie nieraz regularnie olewają sprawę
-Myślę że tutaj Mentzenowi chodzi raczej o to że kluby i tak
  • Odpowiedz
i tak byś nie zrozumiał co on mówi


@beerman: coś w tym może być, bo generalnie ciężko się słucha dochtura Memcele, który co kilka słów się zapowietrza
  • Odpowiedz