Wpis z mikrobloga

Siema ludziska. Wiąże się z takim problemem, od kiedy pożyczyłem pewną kwotę 4-ro cyfrową jeszcze wtedy dobremu koledze, mineło 2 lata. Ufałem mu bardzo, więc proszę o wyrozumiałość. Mam papier, byłem u prawnika, powiedział, że sprawa jest do wygrania, ale wiem, że gość popadł w długi, ma egzekucje o wiele większe a niżeli miała być to egzekucja mojej kwoty. Gość mówi, że robi na zagranicznej umowie i z niej mu komornik nie ściąga. Z jego adresem też ciężko. Zapłacił pare rat, więc z tego co wiem nie może być sądzony o oszustwo. Więc moje pytanie, czy jest sens, kombinować i płacić jeszcze za prawnika, skoro i tak kasy nie odzyskam, czy dalej polubownie załatwiać sprawę, co już szczerze mowiąc mnie męczy, bo to tak jakbym negocjował z porywaczem. Czy znacie jakiś prawne/niekonwencjonalne sposoby na odzyskanie pieniędzy/uprzykrzenie mu życia?

#poradyprawne #prawo #oszutwo #prawnik #dlugi #sadownictwo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matt-night: nawet jak nie odzyskasz to zawsze będziesz miał papier którym ci 6 lat będziesz mógł go nękać. Lepsze to niż nic. A jak ma zagraniczną umowę to są sposobu żeby to wyegzekwować
  • Odpowiedz