Wpis z mikrobloga

#hydraulika #kanalizacja #diy Mirki od kilku lat w związku z #!$%@? remontami, które przeprowadzali poprzedni właściciele (przeniesienie zlewozmywaka na inną ścianę) różnica poziomów w i tak #!$%@? położonych rurach plus zakręt 180st powodowało systematyczne zatykanie rur odpływowych. Spiralki z różnymi końcówkami, fi i długościami testowałem i rzadko kiedy udawało się udrożnić. Dwa lata temu hydraulik spędził 4h na wiertarce, #!$%@? całą kuchnię syfem (normalne) oraz powiedział żeby już do niego nie dzwonić ;)
Kilka dni temu znowu się zaczopowało na ament, codziennie po pracy 2h na żmijce i nic. Dzisiaj przyszedł preparat MELT, trudno było kupić stacjonarnie bo ponoć jakieś braki. Operacja trwała 4 minuty, woda spływa aż miło. Mam nadzieję że nie będzie efektów ubocznych, bo zgodnie z opisem PCV, metalu i uszczelek nie powinno ruszać. Jeśli tak to nadprodukt i na chwilę obecną polecam!
Dodaje tag #incel bo dla niektórych może być to jedyna okazja w życiu do przetkania rury
  • 12
@zenekz może wcześniej kret (zasada) był stosowany, bo sam fakt że oryginalne opakowanie jest z plastiku przemawia do mnie w kontekście bezpieczeństwa rur PCV. Może za długo tam siedział i nie był spłukany wodą, po dwóch minutach, jak mówi instrukcja?
@Chekatomba @pepek84 @pepek84 a ja polecam nie używać kreta w granulkach, nie umiejętne posługiwanie się nim powoduje skutek odwrotny od zamierzonego i zamiast odróżnić jeszcze bardziej się czopuje. Jak kiedykolwiek ktoś wam będzie robić remont to patrzcie żeby nie używał ostrych kolan po drodze bo tylko bardziej komplikuje sytuację przy ewentualnym udraznianiu spiralą.