Wpis z mikrobloga

Pojawił się gdzieś dzisiaj wpis o "obcych" nazwiskach w polityce, typu Schreiber czy Mentzen, zasmieszkowalem tam że głosuje na PSL dlatego że tam same Kosiniaki, Grzyby czy Piechocińskie.
Z Ciekawości jednak sprawdziłem listę ich posłów bo nie kojarzyłem żadnego z obcym nazwiskiem i xD, oni chyba naprawdę jakaś wage do tego przykladaja bo wszystkie co do jednego czysto Polskie nazwiska, trudno komuś jakies "obce" brzmienie zarzucić.

#psl #polityka #sejm #polska #nazwiska #jezykpolski #narodowyagraryzm
Z.....a - Pojawił się gdzieś dzisiaj wpis o "obcych" nazwiskach w polityce, typu Schr...

źródło: Screenshot_20240119-105641

Pobierz
  • 11
@ZielonaOdnowa: Kamysz (Камиш) to nazwisko pochodzące w pierwszej RP z witebszczyzny czyli pochodzenie raczej rusińskie, na dzisiejsze białoruskie.
Ale zasadniczo masz racje, sama polska sroga cebula.
@ZielonaOdnowa: wcześniej lustrowanie ludzi pod kątem kto był dzieckiem kogo, kolejny krok to szukanie czyj dziadek był zmuszany do jakiej armii, a teraz widzę metoda kto ma polskie nazwisko a kto nie xd Niech ci patrioci sobie sprawdzą historyczne nazwiska królów Polski czy Hetmanów itp. naukowców filozofów pisarzy itp. xd

Samo dawanie #!$%@? o takie mało istotne rzeczy zamiast skupiać się na samej działalności człowieka to aż samemu żenada zwracać komuś
wcześniej lustrowanie ludzi pod kątem kto był dzieckiem kogo, kolejny krok to szukanie czyj dziadek był zmuszany do jakiej armii, a teraz widzę metoda kto ma polskie nazwisko a kto nie


@Eremites: przecież ten wpis to obvious heheszki...
Ci Bejda i Raś są elementem politycznie podejrzanym, bo nie przychodzą mi do głowy żadne polskie źródłosłowy dla tych nazwisk. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba że przekręcone "bajda", ale to raczej naciągane.