Wpis z mikrobloga

Na pewne rzeczy patrzy się z innej perspektywy po latach. Tak też jest u mnie z Daft Punkowym koncertem Alive 2007 z Paryża.
Dziś uważam to za jeden z najważniejszych wydarzeń w muzyce elektronicznej. Moment, który stworzył podwaliny do całego ruchu EDM, zainspirował wielu artystów do tworzenia elektroniki i grania spektakularnych live actów na wielkich festiwalach jak Tommorowland. 2007 to też taki punkt graniczny w historii, to w tym czasie era analogowa powoli odchodziła do historii, dając pole do rozwoju cyfrowej jakości obrazu i dźwięku. Czuć to nawet po samej rozdzielczości w jakiej udało się uchwycić ten historyczny koncert

#muzykaelektroniczna #daftpunk #muzykafrancuska #frenchhouse
Iskaryota - Na pewne rzeczy patrzy się z innej perspektywy po latach. Tak też jest u ...
  • 11
  • 14
@wyjek: Ja już się pogodziłem z historią i przemijaniem. Daft Punku już z nami nie ma. Rozumiem, że po trzech dekadach obecności na scenie, gdzie zaczynając od francuskiego podziemia stajesz się jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie, można już nie mieć tej iskry. Dzisiaj chłopaki, już bez masek działają cały czas z tylnych siedzeń w różnych studiach nagraniowych. Niech im się dobrze żyje, zrobili bardzo dużo dla muzyki.
2007 to też taki punkt graniczny w historii, to w tym czasie era analogowa powoli odchodziła do historii, dając pole do rozwoju cyfrowej jakości obrazu i dźwięku. Czuć to nawet po samej rozdzielczości w jakiej udało się uchwycić ten historyczny koncert


@Iskaryota: mądrze brzmi, ale tylko tyle. Era analogowa czego? Syntezatorów? Skończyła się na początku lat 90. Produkcji w studiach muzycznych? To połowa lat 90. Kamer i realizacji wideo? Tu granica
  • 2
Era analogowa czego?


@BennyLava: Trochę się czepiasz, tak samo mówi się o erze parowej, mimo, że nie wszystko automatycznie przeszło na inne mechanizmy.

Syntezatorów? Skończyła się na początku lat 90. Produkcji w studiach muzycznych? To połowa lat 90.


@BennyLava: Sprawdź sobie sprzęt na którym wykonywano w ogóle Alive 2007, tam było ciekawe połączenie sterowania analogowego z cyfrowym abletonem.

. Kamer i realizacji wideo? Tu granica się trochę rozmywa, bo SDI
Iskaryota - >Era analogowa czego? 

@BennyLava: Trochę się czepiasz, tak samo mówi si...

źródło: daft_pyramid

Pobierz
Trochę się czepiasz, tak samo mówi się o erze parowej, mimo, że nie wszystko automatycznie przeszło na inne mechanizmy.


@Iskaryota: nie zgodzę się. Tak jak wymieniłem w poprzednim komentarzu, era przejścia z analogu na cyfrę w większości przypadków to cała dekada lat 90. A Ty nazwałeś 2007 punktem granicznym, co nie jest lekkim naciągnięciem, a po prostu nieprawdą.

Sprawdź sobie sprzęt na którym wykonywano w ogóle Alive 2007, tam było ciekawe
@Iskaryota Pamiętam okres 2008-2010 jak słuchaliśmy w kółko przez dwa lata Alive2007 jak i oglądaliśmy interstellar 5555 z znajomymi. Jedna koleżanka jak oglądaliśmy koncert alive2007 to przy one more time/aerodynamic rzuciła się na mnie i zaczęła mnie całować. Piękne czasy jakby to było wczoraj…

I jeszcze przyrzekliśmy że pojedziemy kiedyś na koncert :(((