Wpis z mikrobloga

@WielkiNos
Tak przeczytałem sobie jej wypowiedź 3 razy i w sumie ona nigdzie wprost nie napisała, że kobiety muszą być równe mężczyznom, żeby im było dobrze xD. Może o to chodzi właśnie, że w islamie mężczyzna bierze za ciebie całą odpowiedzialność i ona by tak chciała? Trudno mi jakoś sobie inaczej te wypowiedź zracjonalizować.
  • Odpowiedz
  • 3
@WielkiNos widziałem w Turcji w hotelu. 40 stopni na słońcu, co chwilę do basenu. Siedzi Turas w kąpielówkach, a obok niego cała czarna żona, w tej szmacie. I tak cały dzień. Że też one nie mdleją
  • Odpowiedz
  • 2
w islamie mężczyzna bierze za ciebie całą odpowiedzialność i ona by tak chciała?


@Flypho u nas też się można tak umówić z chłopem i nie ryzykować przy okazji normalizowanej u nich przemocy domowej.
  • Odpowiedz
@WielkiNos
No ale jeśli możesz się umówić to znaczy że masz jakiś wybór, więc z domysłu to ty musisz się postarać o taki układ, gdzie w islamie on ci jest z góry narzucony lub w przypadku tej pani chyba lepszym słowem byłoby „ofiarowany” xd
  • Odpowiedz
@WielkiNos: nie wszyscy arabowir bija. Jak spojrzysz po ich kobietach zazwyczaj maja drogie torebki, sa wypoczete i zadbane. To tylko w europie feminizm posunal sie do tego ze placi sie po 50%, pracuje tak samo a po robocie robi sie na drugi etat w domu bo jasnie pan nie umie sie domyslec ze zakupy j pranie trzeba zrobic lub pdkurzyc dom i ugotowac obiad na najblizsze kilka dni
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Może ona odniosła się do Turcji. W serialach tureckich faktycznie kobiety sprawiają wrażenie trochę wolniejszych. Każda z tatuażem, każda z odkrytym brzuchem, miniówki, dużo dżentelmeństwa w stronę kobiet. No ale jest mocny nacisk na posiadanie rodziny i dzieci, stąd takie pobłażanie.
  • Odpowiedz
może i noszą chusty na twarzy ale za to dzielą męża z kilkoma innymi żonami


@Spring90: Srają do dziury, chodzą w czarnych szmatach w 40 stopniowym upale, podmywają się piaskiem bo wody mają tyle że trzeba racjonować na gotowanie, z jedzenia nic nie marnują

Według mnie raj dla ekolożek, zero waste
  • Odpowiedz