Wpis z mikrobloga

Ale dylemat teraz. Brać z ostatnich sztuk nowego Proceeda z silnikiem 1.6 204KM, czy od szefa Mercedsa CLA 250 pakiet AMG w kombi z 2019r.( w tej nowej budzie już) Przebieg 115tys ¯\(ツ)/¯
Niby tutaj bym miał w koncu nowy samochód, a z drugiej "gwiazde" która jest fajna i z pewnego źródła
#kia #mercedes #motoryzacja
  • 28
@cieply_chlodniarz: Proceed wyjdzie taniej, CLA 250 będzie po prostu lepszym i solidniejszym autem

Pamiętaj że Proceed to naprawdę bieda auto, skrzynia licha, światła statyczne bez samoregulacji, automatyczne wycieraczki co przy mżawce się nie włączą nawet, napęd na przód gdzie non stop na mokrym brakuje przyczepności. Do tego keyless który działa tak że musisz klikać przycisk na klamce, tempomat adaptacyjny i utrzymanie pasa które nie radzi sobie np jak jest podwójna linia
@prostychuop: @inrzynier @onflashback @siadaj_Kulson @dzem_z_rzodkiewki @robertx @barto04 @cwlmod jeździłem już obydwoma modelami.

Rozsadek mówi, żeby brać kijanke. Teoretycznie nowy to nowy.(chociaz już nie jedno sprzeglo przy 20tys było wymieniane w proceedach) Zewnetrzy wygląd jak dal mnie super. Wnetrze niestety, materiały jak to w kia - design ok.
Wrażenia z jazdy - jak dla mnie fajnie. Podoba mi się.
Mercedes, noooo #!$%@? kolor XDDDDDDD(zwykły biały) koszta serwisów na pewno większe. Ale fotel
Ogolnie I tak wyjdzie taniej niż Kia


@cieply_chlodniarz: nie wyjdzie cie taniej jak za 5 lat podliczysz OC/AC, serwis, spalanie oraz co najważniejsze różnice ceny kupna i sprzedaży. Takie 4 letnie proceedy idą nadal po około 100tys, a taki mercedes z drugiej ręki z 170k przebiegu będzie już 40k wart

Ale w sumie mógłbym mieć pierwszy raz w zyciu nowy samochód. Pierwszy i może ostatni. XD

Who cares? Niby ten Merc
@cieply_chlodniarz: ja kupiłem jeszcze 204hp proceeda za 144k w tym roku, ale bez elektronicznych wyświetlaczy,JBL i panoramy. Z tym że na sprzęgła byłem gotowy bo nawet 10k przebiegu rocznie nie robie, ale z tego faktycznie 4-5k w korkach mocnych

Teraz jak już wycofali 204 konne wersje i Stingera to KIA dla mnie znika jako marka. Między 1.5t-gdi a 1.6t-gdi różnica to nie jest tylko 44 konie, te silniki całkowicie inaczej się
@dzem_z_rzodkiewki: liczyłem czysty sam zakup. Jakieś 35-40k mniej niz KIA. Liczę się z kosztami, same czesci silnika jak wlasnie rozrzad, hamulce to nie jest tragedia. Bardziej co będzie z elektronika - tu już wielka niewiadoma. Daily na codzien tak czy tak zostaje do tyranią. A ten może z 10tys rocznie zrobi. Ale fakt cenne uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cieply_chlodniarz: Jeśli cię stać na utrzymanie merca to bierz merca. Nie wiem w jakiej jesteś dokładnie sytuacji, ale piszesz że to pierwszy nowy samochód. Nie zrób błędu, że patrzysz tylko na cenę zakupu. Jak mirek wyżej wspomniał, merc będzie miał większe serwisy do zrobienia przy takim przebiegu i jakieś tam pojedyńcze rzeczy będą się psuć. Jeśli to nie jest wadliwy napęd to nie będą to gigantyczne koszty ale na pewno na
Teraz jak już wycofali 204 konne wersje i Stingera to KIA dla mnie znika jako marka


@dzem_z_rzodkiewki: O kurde :o Nie wiedziałem że te proceedy skasowali. Wczoraj zauważyłem że mój i30N też nie istnieje w konfiguratorze xD
@dzem_z_rzodkiewki: Nie ma już nic fajnego w normalnej cenie. I20N też dosyć drogi i to tylko popierdółka segmentu B. Tesla wypada najlepiej a potem jakieś nowsze superhatche, ale to już zasięgi 300k
@cwlmod: za 165 700 zł jest 245 konna (z dużym gratisem mocy) wersja Leona Cupry, największy konkurent do Proceeda wg mnie. Do tego z 6% rabatu dają wiec da sie dobrać lakier w tej cenie i jakąś pierdołke

Szkoda że infotainment karygodny