Wpis z mikrobloga

Zagadka, dla mnie nie rozwiązana. Kupiłem dzieciakowi tani zestaw mysz + klawiatura. Podpinam do kompa i mysz działa tak wolno że nawet na największej czułosci biurko by się skończyło nim by kursor przeszedł przez całą szerokość pulpitu. Odsyłam to i przysyłają nowe, wpinam do swojego łapka, żeby sprawdzić i działa ok, wpinam do jego kompa i jest to samo. Zauważam że w kompie wpiąłem w USB 2.0 a w laptopie mam 3.1, głupie to i nie możliwe, ale w kompie są wolne USB 3.0 wpinam tam mysz i działa poprawnie.
Jak to możliwe? Jakim cudem różnica w prędkości USB może spowalniać mysz?? Przecież jej by USB 1.0 wystrczyło.
Ktoś ma jakąś hipotezę? Lub wie co może to powodować?
#komputery #informatyka #hardware #zagadka
  • 18
via Android
  • 0
@xyz_xyz ustawianą dla portu to nie słyszałem, wiem że myszy mogą mieć wyższą częstotliwość próbkowania, ale to chyba tylko jakieś gamingowe co to każda nano sekunda się liczy
@szuineg to jest ustawienie wewnetrzne myszki "dpi" ale dawniej jak takich wynalazkow nie bylo a chcialo sie byc pro w cs ( kupe lat temu) to wlasnie w ustawieniach sie zmienialo
via Android
  • 0
@zimowyporanek

>mieniałeś ustawienia myszy w windowsie?


@wypokowy_expert: czyli jakby podpiął do linuxa to nagle magicznie zaczęła by działać? śmieszny typie xd


Ale ona działa, podpięta pod USB 3.0. aż może jutro z ciekawości odpalę jakiegoś livecd.
@supra107

> tani zestaw mysz + klawiatura


@szuineg: Czyli najtańszy chiński zestaw no-name jaki można było znaleźć na Alledrogo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Dokładnie ( ͡º ͜ʖ͡