Wpis z mikrobloga

#korposwiat #korpo

Ale dzisiaj musiałem #!$%@?ć ludzi z zespołu. Nasz Lider przygotowuje prezki, które prezentujemy przed menagerami/dyrektorem. Jako, że jesteśmy małym pionem, to jest luzik, ale jest to możliwoćć pokazania się.

No i dostaje prezkę z danymi i tak to prezentuje, jak jest 30 wpisane to jest 30, dopóki nie ma jakiś błędów sporych istotnych błędów, to jadę twardo.

Dzisiaj się laskom zebrało, na przerywanie i mówienie, że są jakieś błędy i ich wytykanie... Coś takiego strzela w kolano zarówno osobie prezentującej, TL jak i tej osobie komentującej... Agh
  • 5
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Czas na wskazywanie i wytykanie błędów jest przed lub po prezentacji, a nie w jej trakcie - w szczególności, jak mamy do czynienia z średnio istotnymi danymi.

Jeżeli w prezce mamy info, że X zostało wprowadzone w czwartek, a w rzeczywistości było wprowadzone środę i nie ma większej różnicy, to nie musisz poprawiać mówcy w trakcie.

Jak podajesz statystki zespołu np. dotyczące nagodzin, to nie ma różnicy czy powiesz na
@sliti666:

Czas na wskazywanie i wytykanie błędów jest przed lub po prezentacji, a nie w jej trakcie


To prawda, w takim razie czy przed prezentacją poprosiłeś o takie komentarze resztę zespołu? Bo jeśli nie, albo lepiej: jeśli oni w ogóle nie mieli dostępu do tej prezentacji wcześniej, to trudno oczekiwać żeby zasugerowali sprostowania wcześniej.
Sprostowania "po" to bzdura, bo nie mają żadnego celu.

Jeżeli w prezce mamy info, że X zostało
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0:

1. Cały zespół miał dostep do prezki;
2. Przed spotkaniem omawialiśmy całą prezkę;
3. Nasz Lider to traktuje jako coś rozwojowego, możliwość pokazania się + dodatkowo miała L4, więc nie mogło jej być na tym spotkaniu.
4. Pytaj mojej Liderki, dlaczego tak wiele dziwnych danych wrzuca do prezki - inne działy 3/4 sladjy, a u nas 12 - mówiłem jej wiele razy, żeby to skrócić, ale ona nie chce.