Wpis z mikrobloga

Siema Mirki. Głupia sprawa. Pacjent VW Polo VI AW.
Chciałem podładować akumulator, więc zamknąłem auto z centralnego, odpiąłem akumulator, podłączyłem ładowarkę, zamknąłem maskę i cześć.
Teraz chciałem się dostać do środka żeby podnieść maskę. Wiadomo, że zamek jest pod zaślepką przy klamce od strony kierowcy i jest tam otwór, w który teoretycznie należy włożyć kluczyk i podważyć zaślepkę żeby odsłonić zamek. Siłowałem się z tym dobrą chwilę, do tego stopnia, że miałem wrażenie, że każde mocniejsze pociągnięcie sprawi, że coś się połamie. Czy jest możliwość, że tu jakiś inny myk jest jeszcze, o którym nie wiem? Kluczyk zwykły jak na zdjęciu.
#samochody #motoryzacja #volkswagen
Drmscape2 - Siema Mirki. Głupia sprawa. Pacjent VW Polo VI AW.
Chciałem podładować ak...

źródło: 20240118_232802

Pobierz
  • 7
@Drmscape2: w Fordzie miałem "zdrutowaną" zaślepkę zamka - ktoś przykleił ją na klej na gorąco :D ale generalnie jak włożysz kluczyk powinieneś czuć że odblokowujesz nim jakiś zatrzask, przy niskich temperaturach trzeba ostrożnie bo może pęknąć
VW Polo VI AW


@Drmscape2: mi w kluczyku z is200 padła bateria, dwa tygodnie otwierałem kluczykiem a po tym czasie zamek zaczął cięzko chodzić aż w końcu wogóle niechciał się ruszyć, chyba coś w środku się posypało ale to już 26 letni staruszek