Wpis z mikrobloga

NR 134 #serialseries
LISTA SERIALI

Koło czasu - The Wheel of Time

Twórcy: Rafe Judkins
IMDb: 7.2/10
https://www.imdb.com/title/tt7462410/
https://upflix.pl/serial/zobacz/the-wheel-of-time-2021
Gatunek: przygodowy, fantasy, dramat

Akcja toczy się w świecie fantasy. Moiraine, która należy do żeńskiego zakonu władającego magią zabiera z wioski pięcioro młodych mężczyzn i kobiet, bo przepowiednia mówi, że jedno z nich stanie się Smokiem Odrodzonym i albo ocali albo zniszczy ten świat. Rozpoczyna niebezpieczna podróż.

Czy polecam? Nie. To jest drewno. Nie ma tu nic interesującego do polecenia. Serial na podstawie serii książek Roberta Jordana, których nie czytałem ale nie czuję się ani trochę zachęcony, a obejrzałem pierwszy sezon do końca licząc na “coś”. Polecałem wcześniej Legendę Vox Machiny i to jest fajne fantasy.
WLADCA_MALP - NR 134 #serialseries 
LISTA SERIALI

Koło czasu - The Wheel of Time

Tw...

źródło: Kołoczasu

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Książki są bardzo dobre, a to jest gówno. Zmienione ważne wątki fabularne, pierwszy przykład z brzegu, Perrin Aybara w Dwóch rzekach nigdy nie miał żony czy nawet dziewczyny co niosło za sobą całkiem poważne implikacje dla fabuły. Książki polecam, serialu nie.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: straszna słabizna. Książki są fajne i w dobrych rękach to był potencjał na całkiem fajną serię, no ale jak do roboty biora się ludzie, którzy potrafili spartolić Władcę Pierścieni to mamy efekt. Najśmieszniejsze jest to, że twórcy nie potrafili zrozumieć materiału źródłowego do tego stopnia, że na siłę próbowali wrzucać tam elementy które już były obecne w opowieści, ale zrobili to w dużo gorszym wydaniu. W książkach mamy sporo dobrze
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: o kurde, dla mnie było ok, ale może oglądałem to w trakcie jakiejś posuchy fantasy. Książek nie czytałem, więc nie mam żadnego materiały źródłowego na którym mógłbym się zawieść
  • Odpowiedz
Oczywiście w imię diversity zaorano główny wątek. W książkach każdy zwracał uwagę, że Rand nie wygląda na kogoś pochodzącego z danej wioski/regionu, w serialu ciężko to pociągnąć gdy pasterska wioska wygląda jak centrum Nowego Jorku.


@Hrabia_Heheszko: Otototo, showrunner prawdopodobnie nie czytał książki, bo to jest jeden z najważniejszych aspektów całej opowieści.
  • Odpowiedz