Wpis z mikrobloga

Jak widzę, że w ofercie jest
'Tylko najem okazjonalny. Koszt notariusza po stronie najemcy'
to już czuję, że z landlordem będą problemy.
Ktoś jest w stanie wytłumaczyć dlaczego mam płacić za zabezpieczenie interesu landlorda?
#wynajem
  • 12
  • Odpowiedz
@polzwed: bo ty jesteś interesantem, a jak nie pasuje to nikt cię nie zmusza, w nieruchomościach powszechne jest to, że kupujący, wynajmujący opłaca notariusza.
  • Odpowiedz
  • 1
@Szakalio: sprzedaż a wynajem to inna para kaloszy. Najem okazjonalny to widzimisię wynajmującego i ten typ umowy jest tylko i wyłącznie w jego interesie. Powszechna praktyka to opłacenie tego przez wynajmującego, ale ostatnio spotkałem się z kasztanem, który się oburzył że jak to on ma płacić za notariusza?
No tak to, chcesz taką umowę i chcesz się zabezpieczyć, to wydaj te 200zl, a nie oczekuj że najemca dopłaci do Twojego
  • Odpowiedz
  • 2
@Szakalio: nie mam bombelka, nie mam karny. Wynajmuje mieszkania od 2016 roku, od tamtego czasu ani razu się nie spóźniłem nawet dnia z opłatą czynszu. Miałem 3 przeprowadzki i za każdym razem wynajmujący zwrócili pełna kaucję.

Daruj sobie takie komentarze. Nie mam problemu z najmem okazjonalnym, mam problem z tym, że kilka % landlordów myśli, że ten koszt zabezpieczenia ich interesów musi być tylko po stronie najemcy.
  • Odpowiedz
@polzwed: a po czyjej, zameldujesz debila który nie płaci i musisz go później utrzymywać w mieszkaniu za dorobek nie rzadko całego życia, bo on nie płaci za nic, a #!$%@?ć go nie możesz bo brat geslerowej przyleci.
  • Odpowiedz
  • 1
@Szakalio: Kolego, czy Ty potrafisz czytać? Nie mam nic do najmu okazjonalnego, mogę go podpisać bez problemu. Chodzi o sam fakt, kto płaci za swój interes.
Nadal nie przedstawiłeś mi, jaki jest interes najemcy w najmie okazjonalnym. Ja takiego nie widzę, więc dlaczego mam za to płacić?

Poza tym nie wiem czy wiesz o czym piszesz. Najem =/= zameldowanie. Od 2016 roku wynajmuje mieszkania i w zadnym sie nie zameldowałem.
  • Odpowiedz
  • 1
@Szakalio: przeczytaj definicje najemcy. U Ciebie wygląda na to, że niestety jest problem z elementarną wiedzą.

Dalej nie przedstawiłeś mi argumentu, jaki jest interes najemcy w najmie okazjonalnym, także czekam.
  • Odpowiedz