Wpis z mikrobloga

@rzzz: Oczywiście że należy to #!$%@?ć i w wersji maksimum zamienić w całości na ogólnodostępny park, a w wersji minimum część sprzedać pod zabudowę (ale z rozmysłem - urbanista miejski wytycza układ ulic, tramwaj, rezerwa terenowa pod szkołę/przychodnię/whatever) i resztę dać na park. Ewentualnie przenieść tam jakiś stary szpital czy uniwerek na teren ogródka działkowego a teren po szpitalu/uniwerku w centrum sprzedać deweloperom.
  • Odpowiedz
@rzzz:
Dokładnie wywalić te komunistyczne twory! Tam się spokojnie jeszcze kilka osiedli upchnie. Urzędnicy jakoś muszą łapówy zarabiać. Won z RODOS!
  • Odpowiedz
@rzzz: Co wam tak te ogródki przeszkadzają? Dla starych ludzi mieszkających w mieście taki ogródek jest często jedyną szansą na trochę aktywności w ciszy i spokoju.
  • Odpowiedz
@K-S-: Bo to patologia urbanistyczna. ROD w zajebistej lokalizacji z tramwajem czy nawet metrem tuż pod nosem, a bloki budowane są na zadupiach, co generuje koszty finansowe i społeczne.
  • Odpowiedz
@rzzz: aha, czyli ktoś ma działkę, a na niej np. garaż na motor, jakąś altankę, ma drzewo owocowe czy dwa albo nawet szklarnię z warzywami, ale jeden z drugim biedak bez mieszkania mu to chce zabrać (w sumie nie wiadomo w czyim interesie)
oni myślą, że jak deweloper na miejscu ROD postawi blok z ceną 10k/m2 to kupią sobie tam mieszkanie? xD
niby za co?
  • Odpowiedz
aha, czyli ktoś ma działkę


@kogut_20: To proszę pokazać mi akt własności. ROD to własność miasta, można je tylko dzierżawić. Do najemców należy to co znajduje się na ziemi

Lepiej żeby miasto płaciło setki milionów złotych na tramwaje na zadupia, żeby dziadki w centrum miast sadziły pietruszkę xD
Jakby przedmieść nie było
  • Odpowiedz
proszę pokazać mi akt własności


@wetorek2: idąc tym tokiem myślenia to mało kto obecnie ma cokolwiek.
Bo ludzie biorą kredyty i leasingi nawet na tak podstawowe rzeczy jak mieszkanie czy samochód XD

ROD to własność miasta, można je tylko dzierżawić. Do najemców należy to co znajduje się
  • Odpowiedz
@rzzz: zbudować na obrzeżach z dostępem do minimum jednej linii mpk, dać działkowcom 5-10 lat na przenosiny i zaorać w cholerę. Pieprzone pozamykane getto, przez które nie można nawet przejsc, by skrócić sobie drogę.
Tylko ustawić zapis,że minimum 70-80% powierzchni idzie na park i będzie git.
  • Odpowiedz