Wpis z mikrobloga

@TurboDynamo: Kiedyś gry wywoływały emocje? To popatrz na takie RDR2 z 2018 roku przy którym wszyscy ryczeli a teraz pokaż mi grę sprzed 20 lat która byłaby w stanie wywołać podobne emocje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Larsberg - @TurboDynamo: Kiedyś gry wywoływały emocje? To popatrz na takie RDR2 z 201...
@Larsberg: Za 15 lat jakiś dzieciak napisze, że w 2024 gry wyglądały jak gówno i tera to jest grafika. Kiedyś taka grafika robiła wrażenie, ale co możesz o tym wiedzieć jak Twoi rodzice szli wtedy to pierwszej komunii.
@elberet Tak szczegolnie ze jednym z pierwszych modow do gta sa bylo wybielenie cj. XD
No byly kiedys u dopracowane, poza tymi ktore byly kiepske, bo o tych sie juz zwyczajnie nie pamieta.
Uwielbiam "kiedys to bylo" zawsze mozna sir posmiac
@Rafau187: Jedno jest pewne - już nigdy nie będzie takiego przeskoku graficznego jaki oglądaliśmy w latach 1995-2015. Wtedy grafika 3d z kanciastej dobiła do wręcz fotorealizmu.
Nadal większość graczy woli siedzieć przed normalnym ekranem


@Larsberg: jeszcze tak, ale za dekadę vr może być niższej cenie i większość gier aaa będzie tylko na to wychodzić. Pożyjemy, zobaczymy.
@Larsberg grafika starych gier to gówno straszne (co do zasady) to samo dotyczy sterowania i interfejsu.

Jednocześnie, jako boomer tęsknię za tymi grami, bo nie traktowały graczy jak #!$%@? debili i czasami trzeba było naprawdę pomyśleć. Dodatkowa zaletą był fakt, że były trudniej dostępne przez co jak się w coś grało to się grało ostro. Teraz mam 600 gier, a gram w csa
Boomer here. Nie byly. W wiekszosci nie byly.


@Niedobry: to tak nie działa przecież.
99% gier nie jest wybitna
ale wychodzi ich tyle że zawsze jakieś są
podam przykłady: worms armageddon, homm 3, fear, arcanum.
Teraz na pewno też są wybitne gry.
Ale szczerze grafika w grach mi nie przeszkadza - zwłaszcza stylizowana.

I zupełnie szczerze - najwięcej funu mam chyba z gier gdzie 10 autystów siedziało nad gameplayem, jak into
@Larsberg: Gry nie były lepsze, ale nie było porównania do czegoś lepszego więc jako dziecko nie czułem, że to jest kiepskie, wręcz przeciwnie nawet wyobraźnia mi lepiej działała podczas słynnej mgły w Silent Hill :)

No i tak jak kolega wyżej wrzucił screen, na crt wyglądało to o wiele lepiej i płynność była lepsza.
@Larsberg: mówię o jedynce która była mega.

Jeśli chodzi o remake to jedyne co mnie ostatnio wciągnęło to Mafia 1, wszelkie inne remake jakoś nie mają już tego klimatu, a za dzieciaka jakoś lepiej się grało, może to po prostu tęsknota za byciem dzieckiem :)