Wpis z mikrobloga

@Edi93 kolega długi czas nie wchodził na Disney plus i zobaczył któregoś razu, że na e-mail mu przyszło potwierdzenie płatności i potem z supportem się ugadywał, bo ktoś się włamał na konto
  • 0
@Shiroyasha24: @Niedobry @pansamolocik
Wylogowałem się ze wszystkich urządzeń, zmieniłem hasła, mam logowanie dwuetapowe.
Dane na koncie odnośnie karty to 4 ostatnie cyfry/4 ostatnie cyfry + data ważności + numer telefonu i dane personalne.
Pytanie, czy przestępcy będą to w stanie wykorzystać i powinienem zablokować kartę, czy powyższe kroki wystarczą?

Na tą chwilę niczego podejrzanego na koncie nie zauważyłem.
@Edi93: Nie ma takiej możliwości.

Wartość rynkowa konta netflix to mniej niż 1$, nikt nie wykorzystuje ich do cardingu, bo się nie da. W najgorszym razie jakiś hindus będzie oglądał gówno z Bolywood na Twoim koncie, to tyle.
via Android
  • 0
@Drmrseyers Jeden komputer na którym były zalogowane netflix i amazon został zawirusowany. Z tego co wiem były wysyłane wiadomości ze steama i mogło dojść do wejścia na maila pod który został podpiety steam.

Żadnych aktywności na netflixie i amazonie nie zauważyłem. Wylogowałem je ze wszystkich urządzeń, zmieniłem hasło, na zawirusowanym komputerze już się nie logowalem.

Ale jako że oba konta (netflix i amazon) są podpięte pod moją kartę bankową, to się zastanawiam,
@Edi93 zmień hasła, wyloguj wszystkie urządzenia na wszystkich kontach, tam gdzie się da zrób autoryzację dwustopniową, oczywiście zmień też hasła do maila, możesz też zapobiegawczo zablokować kartę i zamówić sobie nową, ale raczej nie ma potrzeby. Generalnie usuń wszystko co miało powiązanie z tym mailem i ustaw nowe hasła. To dobre działania, nie ma sensu się zastanawiać co jeszcze może się stać.