Wpis z mikrobloga

@3k1m: no matematycznie lepiej trzymac na oprcentowniu 5% ale rowniez lepiej trzymac kase na Premium Bonds i wygrac kase (latwiej niz w Lotto w ktorym glownie tracisz kase), plus wygrane sa tax free, plus latwo z tego wyjac kase.
@DrGreen_2: #!$%@?, w sumie to nie podumalem bo mam trochę gotówki poza isa przez co będę musiał zabulic koło £600 podatku od odsetek a te premium bonds sa nieopodatkowane. ogólnie to interes nieopłacalny bo średnia stopa zwrotu to jakieś 4% gdzie na isie masz 5%. chyba sobie poczytam o tym i wrzucę z dyche albo dwie dla eksperymentu ( ͡ ͜ʖ ͡)
no matematycznie lepiej trzymac na oprcentowniu 5% ale rowniez lepiej trzymac kase na Premium Bonds i wygrac kase (latwiej niz w Lotto w ktorym glownie tracisz kase), plus wygrane sa tax free, plus latwo z tego wyjac kase.


@DrGreen_2: jezeli masz oszczednosci od korych odsetki sa opodakowane, to mozna sobie sprobowac, inaczej wg mnie szkoda zachodu i lepiej trzymac w ISA czy na kontach oszczednosciowych. obecnie z tego co widze chyba
@DrGreen_2: najbardziej mnie zdziwilo, ze jest to rzadowe przedsiewziecie. hazard to do konca nie jest, bo ryzykujesz jedynie, ze nie zarobisz nic. nominalnie hajsu nie stracisz. stracisz jedynie potencjal na zarobienie gwarantowanych odsetek jak w przypadku kont oszczednosciowych czy lokat. ale lokowanie hajsu w instrumentach gieldowych to juz wiekszy hazard bo tam rzeczywiscie mozna stracic hajs.