Wpis z mikrobloga

Jak podchodziliscie do szukania mieszkania? Czy nawiazywaliscie kontakt nie wiem z 5. pośrednikami żeby ogarniali mnogość ofert i w razie czego szybko reagowali, czy może sami przegladaliscie? Nie chodzi mi o to żeby płacić pośrednikom, tylko po prostu raz że można nie wiedzieć o nowych miejscach gdzie się buduje, dwa wszelkie sprawy budowlane typu jakość konstrukcji i jak się będzie tam żyło też dobry pośrednik ogarnia, trzy mogą przeszukiwać te oferty i tylko podsyłać właściwe.
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #pytanie #nieruchomosci
  • 43
@interpenetrate: to w takim razie może faktycznie dobrym pomysłem byłoby skorzystać z pośrednika, ale wiadomo nikt za darmo nie robi, może poszukaj jakiegoś dobrego co pogada o Twoich potrzebach i wymaganiach i będzie za Ciebie latał / szukał / sprawdzał, a Ty zamiast kilkuset ogłoszeń będziesz miał odsiane kilka faktycznie spełniających Twoje wymagania ofert. Jakbyś na taką współprace się zdecydował to daj znać jak się potoczyło i jak to wyglądało
@WielkiPowrut88: @Tiab no ale tyczy się to samych oględzin mieszkania, czy również nawet podesłania linku do ogłoszenia?
Z pośrednikami, można by się umówić na prowizje - jak załatwia pożądane mieszkanie poza obiegiem rynkowym w niższej cenie niż rynkowa
@interpenetrate patodeweloperka to raczej w małych domkach. Osiedla budują firmy które musza przestrzegać norm budowlanych bo reklamacje by utopiły firmę. Po odbiorze budynku wykonawca daje jeszcze przez parę lat gwarancję. To trochę jak z Ikeą, jak zrobi badziewie to ludzie będą zwracać i firma na tym produkcie nie zarobi. A przy tysiącach sztuk to już konkretna strata. Jakiś standard musi trzymać.
Myślę że skupiłeś się nie na tym co ważne, lokalizacja, rozkład
@WielkiPowrut88: no ale tyczy się to samych oględzin mieszkania, czy również nawet podesłania linku do ogłoszenia?

Z pośrednikami, można by się umówić na prowizje - jak załatwia pożądane mieszkanie poza obiegiem rynkowym w niższej cenie niż rynkowa


@interpenetrate Ale link do ogłoszenia będzie wystawionego przez niego xD
Jak nie chcesz słuchać sąsiadów, to ty lepiej szukaj domu. Nowe budownictwo to kaszana akustyczna, prlowskie kartony też, w kamienicach bywa różnie w zależności od natężenia patusów.


@lougramm: dom odpada. Właśnie dlatego trzeba to dobrze przesiać. Być może nic nie znajdę, ale chcę wiedzieć że nie ma opcji, bo na razie trochę jestem na niewiadomym
@marcez: o widzisz, quality post, dzięki
Więc jak najbardziej, skupiam się tylko na takich jak opisałeś bo chcę garaż podziemny a w kostkach deweloperskich tego nie ma.
No i właśnie nie, dla mnie najważniejsze jest akustyka, rozkład, lokalizacja.

Czy jesteś pewny że akustykę łatwo poprawić? No śmiem się kłócić. Moim zdaniem jak mieszkanie będzie skrzywione akustycznie, to tego nigdy nie naprawisz. I na pewno nie będzie to tanie.
Mógłbyś coś więcej
normy budowlane się zmieniają więc im nowszy budynek tym lepiej. A co do wygłuszenia to tu ograniczeniem jest tylko kasa i twoja wyobraźnia. maty wygłuszające, okna i drzwi o lepszych parametrach dźwiękoszczelnych...sufit podwieszany...wpisz w wyszukiwarkę jak wygłuszyć mieszkanie. Skoro studia nagraniowe można doprowadzić do ciszy wprawiającej w niepokój to i mieszkanie można doprowadzić do błogiego spokoju.
@Tiab jak sobie wykończysz mieszkanie, takie masz problemy akustyczne. Jednemu człowiekowi delikatny hałas nie przeszkadza, a drugiemu już tak.Deweloperzy budują do określonego standardu, i potem jeżeli są problemy to je naprawia w ramach gwarancji.
@interpenetrate: Pośrednik ma w d*** jak się tam będzie żyło i jakość. Jak mu powiesz że chcesz mieszkanie typu X to on ci pokaże Y bo niby spoko oferta. Pośrednik ci się przyda jeżeli faktycznie szukasz mieszkania super premium. W innym przypadku to musisz sam wertować.
Oglądaj ogłoszenia, strony lokalnych deweloperów. Zadzwoń do tych deweloperów i zapytaj czy mają coś w planach a jeszcze nie ogłaszają się.
Jeżeli interesuje cię rynek
Jaki byłby najwyższy możliwy top tier jeśli chodzi i dźwiękoszczelność, akustyczność, przenikalność dźwięków itp. takich budynków mieszkalnych, żeby porównywać sobie z tym co nasi patodeweloperzy sobie stawiają i mieć jakieś rozeznanie w zastosowanych materiałach?

Np. wiem że stawiają z białych bloczków/pustaczków niektóre "apartamentowe" te dałny, zamiast droższej (też nie jakiejś super ale jednak lepszej" czerwonej "cegły?"/bloczków cegłowych (nie wiem czy to nie jest pustak ceramiczny), no i te drugie znacznie lepiej ilozuje
@interpenetrate: Prawdopodobnie mylisz Silke z Ytongiem mówiąc o "białych bloczkach" w przypadku mieszkań w wielopiętrowych blokach. Mimo podobnego wyglądu, są to zupełnie inne materiały i na ten moment Silka pod większością względów (w tym akustyka) wypada najlepiej. Za to Porotherm (ta czerwona) potrafi być uciążliwy w montażu, jakbyś chciał powiesić ciężkie półki na takiej ścianie itd.
ograniczeniem jest tylko kasa


@marcez: no wiadomo, ale śmiem watplic w przypadku mieszkania w którym obecnie mieszkam bo niesie się po stropach że jak ktoś remontuje kilka pięter niżej to słyszę jakby robił to pode mną. Ogólnie w pewnych miejscach to bezsensowne żeby się na to porywać.
A przede wszystkim, po co się pchać w mieszkanie w którym w ogóle trzeba to robić, poza jakiś w miarę podstawowy poziom.
I dlatego
@interpenetrate widać że to początek twojej drogi. W budynkach o wyskokim naprawdę standardzie nie słychać sąsiadów. W każdym innym będzie taka to opcja mieszkać w bloku. Ociepleniem się nie martw bo tutaj nie sybir jest ciepło. W drogą stronę gorzej poddasze jest mega gorące i bez klimy te dwa miesiące to udręka. Zorientujesz się co jest na rynku to twoje wymagania ulegną aktualizacji.