Wpis z mikrobloga

Czołg stoi w okolicach Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej. Zauważyliśmy go w trakcie naszej akcji pomocy humanitarnej skierowanej do samosiołów oraz mieszkańców okolic terenu zamkniętego latem 2022 (kilka miesięcy po okupacji tych terenów).

Informacje na temat czołgu zostały pozyskane od mieszkańca okolic. Oczywiście, mógł się mylić. My też się pomyliliśmy, bo w trakcie nagrania, patrząc na ekran, pokazaliśmy dziurę wylotową, zamiast wlotową ()

#napromieniowani #czarnobyl #ukraina #wojna #rosja
Sweet-Jesus - Czołg stoi w okolicach Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej. Zauważyliśmy g...
  • 12
sprawdzę lokalizacje innych wraków na które trafiliśmy.

@Sweet-Jesus: Jak masz inne zdjęcia/filmy wraków to wrzucaj na tag. Nie chce zabrzmieć bezdusznie (szanuje twoje hobby/zajęcie bo widać że robisz to z pasją), ale akurat mnie bardziej interesują wraki czołgów niż babuszki. Pewnie takich osób jest więcej.
@Sweet-Jesus: Ważne że masz zdjęcia/filmy. Ważne jest też że znasz lokalizacje. Już w tym przypadku dałeś fajne info bo uściśliłeś miejsce gdzie ten czołg faktycznie się znajduje. To są bardzo cenne informacje.
@Sweet-Jesus: Ukraiński BWP-1, prawdopodobnie należący do 10 Górskiej Brygady Szturmowej. Wydaje mi że nikt go jeszcze nie udokumentował. Na tej stronce którą podałem wyżej na pewno go nie będzie bo tam ukraińskich wraków nie ma.