Wpis z mikrobloga

Od czasu wyborów moi rodzice mocno się zradykalizowali w stronę PiS. Wszystko to za co PiS został odsunięty od władzy (zawłaszczanie TVP, łamanie konstytucji, wprowadzanie "dyktatury", "Białorusi"), wszystko to zarzucane jest teraz rządom PO. Mało tego - rządzi wykładnia "jeśli nie jesteś z nami to jesteś przeciwko nam". Według ostatniej fali na wykopie Bosak jest pisowski. Według moich starych Bosak jest po stronie koalicji (bo nie z PiS). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem co się stanie z tym krajem jeśli ta wojna się utrzyma. Jesteśmy podzieleni jak nigdy. Strasznie to wszystko smutne.

Kiedyś dało się z moją mamą pogadać spokojnie o polityce - krytycznie w odniesieniu do działań rządu jak i opozycji. Nie oglądała pisowskich wiadomości a teraz ogląda TV Republika i ostrzega mnie żeby nie zostawiać śladów na telefonie z krytyką wobec PO bo będę szykanowany w wielkim mieście... xD

Dodam że ja jestem bezstronny i tak samo śmieję się z pisowców co łamali prawo jak i z wyznawców PO którzy głosowali za praworządnością a przyklaskują bezprawnym działaniom swoich. To jest kabaret, jakaś masowa choroba psychiczna która coraz bardziej się rozlewa.

#polityka
  • 22
  • Odpowiedz
@olke: dobra, a teraz konkrety w kwestii bezprawia PO. Może poza tymi kontrowersyjnymi pierwszymi ruchami w sprawie TVP: co jest bezprawiem?
  • Odpowiedz
Może poza tymi kontrowersyjnymi pierwszymi ruchami w sprawie TVP: co jest bezprawiem?


@Gours: zgodnie z wyrokiem TK, minister nie może samodzielnie powoływać rad nadzorczych spółek mediów. Jest to wprost podane w orzeczeniu TK.

Druga rzecz: odwołanie PK. Przecież to wprost kopia działań PiSu z 2015 roku i sędziami do TK.

Trzecia rzecz: kwestionowanie ustawy o Sądzie Najwyższym. W Polsce źródłem prawa są m. in. ustawy I nie można ich ot tak
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Gours: miałem na myśli tylko (albo aż), przejęcie TVP. Dobrze że to zrobili i ciężko mieć do nich za to żal, ale bezprawnie. No i wrzucają swoich na stołki pomimo deklaracji obietnic zatrudniania "prawdziwych fachowców w rzetelnych konkursach". Mimo wszystko mam nadzieję że coś zmieni się na lepsze.

Ale śmieszy mnie kult i wyznawanie jednej ze stron.
Ludzie, bądźcie obiektywni.
  • Odpowiedz
@zobq: 1) kontrowersyjna rzecz generalnie, ale tak czy siak teraz jest legalnie stan likwidacji,
2) Bodnar nie odwołał Barskiego, tylko stwierdził, że został nielegalnie powołany na stanowisko przez Ziobrę
3) tutaj nie ma nic nielegalnego, ale ciężko szanować w obecnym kształcie TK czy SN
  • Odpowiedz
1) kontrowersyjna rzecz generalnie


@Gours: wiadomo, kiedy PiS łamie konstytucję, to łamie konstytucję, ale kiedy koalicja łamie konstytucję, to mamy "kontrowersyjną rzecz"

stwierdził, że został nielegalnie powołany na stanowisko przez Ziobrę

czyli dokładnie to samo co zrobił PiS w 2015 roku - stwierdził, że uchwały powołujące nowych sędziów są nieobowiązujące i gg. Też nawet mieli opinie prawne

tutaj nie ma nic nielegalnego

aha, ignorowanie prawa (bo ustawy są źródłem prawa) to
  • Odpowiedz
@zobq: ciężko się z tobą dyskutuje. Napisałem, że to kontrowersyjne, bo zdania prawników są różne na temat tego ruchu. Który punkt Konstytucji łamie?

2) ty piszesz o czymś kompletnie innym… nawet nie chce mi się tłumaczyć.

3) o co ci dokładnie chodzi? Jakie ustawy konkretnie?
  • Odpowiedz
Który punkt Konstytucji łamie?


@Gours: Pisałem już - łamie wyrok TK z 2016, który wprost stwierdzał, że wybór władz nadzorczych przez ministra jest niezgodne z konstytucją. Serio, zamiast czytać nieobiektywnych prawników, którzy pchają swoją narrację, sam sięgnij do tego wyroku. Tam wszystko jest podane wprost.

2) ty piszesz o czymś kompletnie innym… nawet nie chce mi się tłumaczyć.

nie mówisz o czymś innym. Obecnie Bodnar uznał, że powołanie PK było
  • Odpowiedz
Nie wiem co się stanie z tym krajem jeśli ta wojna się utrzyma. Jesteśmy podzieleni jak nigdy. Strasznie to wszystko smutne.


@olke: Odpowiem:nic wielkiego.

Za rok będzie już kilkanaście-kilkadziesiąt spraw karnych przeciw PiS-owcom i narolom (choć może paru co głupszych z NN też się okaże umoczonych) za dwa-trzy lata pierwsze wyroki, które będą może ruszały 10% społeczeństwa, może nawet nie.

Za pięć lat resztki po PiS będą miały poparcie jak SLD.
  • Odpowiedz
@zobq: w takim razie co miał zrobić Sienkiewicz? Działać jak PiS przez RMN, która jest niekonstytucyjna?

Co do punktu 2. Mylisz kompletnie dwie sprawy. PO powołała zgodnie z prawem 3 sędziów do TK i niezgodnie, na zapas 2 sędziów. Tych 2 słusznie odrzucono, ale jednocześnie także tych legalnych 3 - nie ma wątpliwości co do ich legalności.

Natomiast Ziobro w sposób nieprawidłowy powołał Barskiego i tyle. To są dwie zupełnie inne
  • Odpowiedz
Natomiast Ziobro w sposób nieprawidłowy powołał Barskiego i tyle. To są dwie zupełnie inne sprawy.


@Gours: Dokładniej to Bodnar stwierdził, że Ziobro powołał nieprawidłowo Barskiego, na podstawie opinii prawnej.
PiS stwierdził, że poprzedni sejm nieprawidłowo powołał 5 sędziów, na podstawie opinii prawnej.

To jest to samo, tylko zacietrzewienie nie pozwala ci tego dostrzec.
  • Odpowiedz
@zobq: xD

Aha, czyli mimo zbieżności w podejmowaniu decyzji nie ma żadnego znaczenia, że jedna strona ma rację, a druga nie xD
  • Odpowiedz
nie ma żadnego znaczenia, że jedna strona ma rację, a druga nie


@Gours: ale na podstawie czego twierdzisz, że jedna ma rację, a druga nie? xD Na podstawie swoich preferencji politycznych?
  • Odpowiedz
@zobq: ponieważ w 2015 PiS na 100% nie miał racji, a teraz Bodnar z tego co widzę raczej ma rację (nikt tego specjalnie nie kwestionuje)
  • Odpowiedz
@Gours: aha, Pis nie ma racji bo nie ma racji xD

nikt tego specjalnie nie kwestionuje

oczywiście, że kwestionuje, chyba żyjesz w bańce (choćby prof. Piotrowski)
  • Odpowiedz
@zobq: aa, czyli dochodzimy po prostu do tego, że według ciebie Bodnar nie ma w tym racji. Mogłeś tak od razu… no nie widzę, żeby ktoś się z tym kłócił, serio.

Jedynie ludzie, w tym Piotrowski, twierdzą, że nie można odwołać Barskiego bez Dudy. Tyle że Bodnar go nie odwołuje - on po prostu stwierdza, że Barski został nielegalnie wybudzony ze stanu spoczynku
  • Odpowiedz
@zobq: aa, czyli dochodzimy po prostu do tego, że według ciebie Bodnar nie ma w tym racji.


@Gours: nie, ja twierdzę, że Bodnar działa bezprawnie, tak jak działał bezprawnie PiS w 2015.

Bodnar twierdzi, że:
A) ma moc arbitralnie i jednoosobowo anulować bez żadnego trybu decyzję poprzedników. Moc ta nigdzie w ustawie nie jest zdefiniowana
b) Barski nigdy nie był prokuratorem krajowym
c) wszystkie decyzje, które podjął Barski są ważne
  • Odpowiedz
@zobq: no tak, mogłeś tak od razu. W każdym razie z tego co czytałem większość prawników się z tobą nie zgadza i uznaje, że raczej Bodnar ma rację i faktycznie Barski został wadliwie powołany
  • Odpowiedz