Wpis z mikrobloga

Czy warto wybrać się na terapię w kryzysie spowodowanym problemami zdrowotnymi fizycznymi? Od 4 lat bujam się z kolejnymi problemami, mój układ nerwowy wariuje i działa przeciwko mnie, nie pamiętam już jak to jest czuć się dobrze we własnym ciele. Jestem twarzy psychicznie, przetrwałem dużo w tym leżenie 1.5 roku z głową w poduszce z powodu neuralgii ale teraz doszły inne objawy i czuję że jestem już na granicy.

Czy psychoterapia może dać jakiś impuls by przestawić coś i zawalczyć o swoje zdrowie?

#medycyna #psychiatria #zdrowie #psychoterapia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@villyaroo pytam bo na wykopie albo w mediach nawija się ciągle o depresji czy jakichś traumach z dzieciństwa w kwestii psychoterapii, nie wiem czy przy problemach zdrowotnych mogę dostać jakieś sensowne wsparcie
  • Odpowiedz
@dasseltiG a byłeś u psychiatry? Bo faramoterapia chyba na to byłaby sensowniejsza na pierwszy rzut o ile nie trzeba Ci robić jakiś specjalistycznych badań a dopiero jak leki zawiodą to iść na psychoterapię. Psychoterapia ma to do siebie że jeśli bóle są związane ze stanem psychicznym to na psychoterapii mogą być momenty pogorszenia w samopoczuciu gdy ruszysz coś istotnego w leczeniu więc tak czy siak jak na psychoterapię to pod okiem
  • Odpowiedz
  • 0
@Kitku_Karola właśnie chodzi o to że potrzebuje impulsu by walczyć dalej. Brakuje mi sił psychicznie już i głównie leżę w łóżku i uciekam myślami w pracy. Mam duloksetyne ale bardzo mnie usypia co przeszkadza w pracy. Byłem przez ten czas u wieeelu lekarzy i powiem ci że boje się kolejnych wizyt, boje się kolejnych rozczarowań. Tak bardzo mnie te problemy oraz zachowania różnych lekarzy zniszczyły.
  • Odpowiedz
@dasseltiG ogólnie zawsze warto iść na psychoterapię by ogarnąć demony ale to raczej trzeba mieć impuls by na nią iść nie wiem czy może dać Ci impuls do walki o zdrowie. Możliwe że przepracowanie jakiś traum czy problemów pomoże Ci znaleźć przestrzeń by myśleć o walce o zdrowie bo będzie mniej innych problemów po prostu. Warto spróbować ale może Ci to dać coś zupełnie innego niż w tej chwili oczekujesz
  • Odpowiedz