Wpis z mikrobloga

Zarezerwowałem wstępnie jakieś mieszkanie (dziurę w ziemi), ale jest jedna niewiadoma co "wyrośnie" po sąsiedzku przed oknami i widzę, że mój pion się słabo sprzedaje pomimo nawet niezłej lokalizacji. I nie wiem czy to jest dobry pomysł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Znalazłem w międzyczasie inne mieszkanie, nawet spoko, metraż, lokalizacja (Kraków), strony swiata, ale z rynku wtórnego (chociaż nikt jeszcze tam nie mieszkał bo z 2023) i kurna nie mogę się przekonać do wykończeń mieszkań, które ludzie mają. Zawsze mi się marzyło, że sobie poustawiam wg mojego widzimisię, a jak widzę te wykończenia to najchętniej bym wszystko wyburzył i wyrzucił.

Mam kilka wymagań jak:
1. klimatyzacja przynajmniej w salonie i w biurze bo pracuję na home office, a tutaj tylko w salonie z kuchnią, gdzie w sumie nie będę często przebywał, a w miejscu gdzie będę przebywał będę miał 8h gorąca, zwłaszcza, że to ostatnie piętro.
2. Myślałem o suszarce bębnowej, a w tej łazience są 2 zlewy szerokości wanny na 4,7m2 powierzchn, po co?
3. Bidet, do którego się mocno przyzwyczaiłem i korzystam często po dwójce też już nie wstawię
4. Korzystam prawie codziennie z mikrofali - nie ma, jest piekarnik z którego w obecnym mieszkaniu mama raz skorzystała jak były u mnie święta
I tak dalej i tak dalej.

Jest sens w ogóle szukać z wtórnego jeśli mam specyficzne wymagania? Jak Wy do tego podchodzicie? Kupić, najwyżej przerobię za 2 lata na swoje? Oprócz klimy ofc bo tam już kaplica.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci #remont
  • 9
@Ogau: Dostałem dokument i tam jest informacja o maksymalnej wysokości, ale nie wiem jaki budynek (niemieszkaniówka) ostatecznie, czy jakieś restauracje czy coś. Deweloper jest w trakcie składania projektu chyba.
e jest jedna niewiadoma co "wyrośnie" po sąsiedzku przed oknami


@takiMirek29: Sprawdź w lokalnym planie zagospodarowania co może powstać.

Oprócz klimy ofc bo tam już kaplica.


@takiMirek29: Niby czemu?

Kupić, najwyżej przerobię za 2 lata na swoje?


@takiMirek29: Albo od razu. Rzeczy o których mówisz to pierdoły do naprawy każda w jeden dzień, może poza oddzielnym bidetem ale zawsze można założyć coś zintegrowanego z kiblem.
Oprócz klimy ofc bo tam już kaplica.


@takiMirek29: Niby czemu?


@dran2: No bo to chyba podłogę i ściany by trzeba kuć i zmienić przyłączenie do jednostki zewnętrznej, która jest na balkonie? Rury od klimy pewnie w ścianach i przyłączenie do wc
@takiMirek29: stan deweloperski lepszy, tym bardziej kupując na etapie dziury w ziemi, bo jeszcze zdążysz wprowadzić zmiany u dewelopera. I potem szybko i prosto wykończysz. A już wykończone? Toż to kilka razy więcej roboty ze zmianami, niż jakby kupować gołe ściany...
A jeśli się wprowadzisz, to nie bardzo będziesz mieć ochotę na gruntowny remont po 2 latach czy później. Bo nawet samo robienie łazienki od nowa wyłączy możliwość mieszkania tam przez
zmienić przyłączenie do jednostki zewnętrznej, która jest na balkonie?


@takiMirek29: Nie podłączysz się do istniejącej, robisz drugą najlepiej po prostu za ścianą, jak nie możesz to wszystko puszczasz w ścianie, szpachlujesz i malujesz, nie jest to remont generalny. Ale oczywiście jest to jakaś niewygoda.
Piekarnik możesz wymienić na taki, który jest jednocześnie piekarnikiem i mikrofalą - kumpel sobie coś takiego wstawił w mieszkaniu i jest zadowolony. Stary piekarnik zawsze możesz sprzedać.

Co do suszarki bębnowej, to możesz jeszcze ewentualnie rozważyć pralko-suszarke. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale zawsze to jakaś opcja.