Wpis z mikrobloga

Znając życie i jednak trudność w podjęciu decyzji o tym, żeby jednak #!$%@?ć i zostawić dobytek w Polsce, to większość wykopków, w tym ja, zdechnie gdzieś w rowie przy Bugu konając z urwaną nogą od rosyjskiej artylerii, ale (wyłączając jakieś egzotyczne kraje Ameryki Południowej czy Afryki, bo jednak ucieczka do jakiejś Kostaryki czy Panamy gdy nie ma jeszcze wojny, to drogi biznes dla przeciętnego zjadacza chleba), gdzie według was najlepiej spróbować wyjechać gdy zacznie się robić "gorąco" i wojna będzie stawała się nieunikniona?

#wojna #rosja #pytaniedoeksperta #wojsko #ukraina

Gdzie uciec przed wojną?

  • Wielka Brytania 14.4% (19)
  • Szwajcaria 13.6% (18)
  • wystarczy do Niemiec 24.2% (32)
  • Bałkany (z wyłączeniem Chorwacji bo UE) 21.2% (28)
  • Norwegia 6.1% (8)
  • Islandia 20.5% (27)

Oddanych głosów: 132

  • 11
@ShinpuTokubetsu: ja powiem tak, jeśli już są jakieś właśnie info, że będą zamykać, będzie mobilizacja to nie zastanawiać się tylko od razu teraz #!$%@?ć. Później będą zamknięte granice i policja z wojskiem na lotniskach.
@ShinpuTokubetsu: Azory. Wciąż Schengen, w miarę ciepło, strefa obrony morskiej i nuklearnej USA, żadnego znaczenia przemysłowego. Szczególnie wysepka zwana Corvo (ciekawe czy Sapkowski tam wymyślił Vysogote)

Polecam też kolekcjonerskie dowody osobiste z ukrainy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ShinpuTokubetsu: nie no bez sensu, wszystko to drogie kraje. Już mamy doskonale pokazane kierunki ucieczki, gdzie jest tanio, miło i bezpiecznie. Pokazała to spora część inteligentnej populacji rosyjskiej jak putinek oszalał i doszło do największego drenażu inteligencji w historii onuc i największej ucieczki myślącej populacji z tego kraju (nawet za Lenina nie było takiej ucieczki z kraju onuc) - Gruzja, Armenia, Kazachstan... Tak więc spokojnie można brać przykład z bratniego narodu.
@pilot1123: Dla uproszczenia (bo to krótka ankieta). Dodałem Niemcy jako pierwszy wybór z państwa będących w UE. Inne kraje i grupy krajów (jak Bałkany) dałem spoza UE sugerując się jednak tym, że pewnie mniejsza szansa, że potencjalnie będą stamtąd ściągali siłą.
@ShinpuTokubetsu: człowiek mając kategorię E w wojsku wyjedzie spokojnie do rodziny do Niemiec. Poduczy się niemieckiego, znajdzie pracę i będzie obserwować w spokoju jak wszyscy podżegacze wojenni pokroju Tuska, Kaczyńskiego będą walczyć o polską ziemię. Oh wait… Zapomniałem, że oni od razu się ewakuują
@greg818181: to akurat beda wowczas kraje pelne wrogow, mysle ze Rosja skorzysta z okazji i je zajmie od razu gdy sie zacznie duza wojna z NATO.

@ShinpuTokubetsu ucieczka bedzie trudna. Z jednej storny tchorze musieliby uciec poza NATO i ogolnei Zachod, a z drugiej wiele innych panstw poprze wrogow. A czesc dzis neutrlanych zostanie zajetych, badz zmusoznych do wspolpracy przez ktoras ze stron.