Wpis z mikrobloga

Czy kartony telefonów Nokia Lumia są plombowane? Zamierzam kupić nową Lumie 920 na allegro. Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie? Te wszystkie sklepy sprzedają chyba telefony skupione od osób prywatnych. Wiem, że w razie gwarancji muszę mieć pierwszy dowód zakupu z podbitą kartą gwarancyjną.

#windowsphone #lumia #lumia920
  • 6
@Sixzeroeight: Tak, kartoniki mają plombę z logiem NOKIA i chyba kodem QR (nie chce mi się wstawać po moje pudło). Zwróć uwagę na to, żeby telefon był NOWY, a nie odnawiany i broń Boże żeby nie był wysyłany z zagranicy, tylko z Polski. Niektóre sklepy sprzedają telefony skupione od osób prywatnych, ale większość sprzedaje sprzęt po prostu importowany od producenta. Zwróć uwagę na to, żeby był to faktycznie pełen komplet, najlepiej
No własnie teraz stwierdziłem, że najlepiej wziąć od osoby prywatnej... Większość sklepów oferuje skupione zestawy, gwarancja pewnie nie podbita i jak do tej pory tylko na jednej aukcji znalazłem informację, że dołączają pierwotny dowód zakupu z tą samą datą co na karcie gwarancyjnej. Z jednej strony sklepy wydaja się bardziej zaufane, bo mają po kilkaset komentarzy, a z drugiej strony boję się jednak o te papiery...
@Sixzeroeight: branding w lumii 920 i 820 nie ma żadnego znaczenia. Simlockow nie ma. Ja mam z orange i jedyna różnica to dodatkowy kolor kafelka, dźwięk dzwonka i logo na starcie telefonu. Wcześniej lte bylo zablokowane ale najnowsza aktualizacja odblokowala. Poza tym dla modeli z orange bardzo szybko wychodza aktualizacje przez ota, nawet czasem szybciej niż dla niebrandowanej. Najgorzej ponoc play.