Wpis z mikrobloga

@GoldX: Po pierwsze jaka jest jego specyfikacja? po drugie czy posiada dysk SSD czy HDD?, czy oprogramowanie które masz (win10) zostało skonfigurowane od początku? czy właściciel nie wymazał danych. Przeglądarka Chrome to tylko kolejny spowalniacz, który pobiera dane z komputera i wysyła do googla, jeśli komputer nie został zresetowany , to naciśnij uruchom ponownie z przyciśniętym shiftem, potem punkt przywracania a na końcu reset do ustawień fabrycznych, nie wiem co to
@prawilnik po naklejce widać że tam siedzi jakiś Celeron lub Pentium pewnie połączony z jakimś dyskiem eMMC. Nie ma nadziei dla tego laptopa. Co najwyżej jakiś lekki linux co by system połowy zasobów na start nie brał. Sprzedaj to i kup coś poleasingowego.
  • 0
@Narmel: właśnie nie był resetowany, wyczyściłem go już do zera specyfikacja to Intel i4 w najuboższej wersji szczerze to ten lapek to miał być taki tam do wszystkiego. Dobrze mówisz już #!$%@?łem chroma bo teraz bez konta Google nie ruszy zainstaluje operę Gx polecasz jakieś antywirusy za free? Czy raczej nie są potrzebne przeciwnemu graczowi? Laptop rzeczywiście działa szybciutko po resecie teraz jeszcze gry poinstaluje

PS. Skąd wiedziałeś że to Asus
@GoldX: Opery nie polecam wszystkie gx`y i inne jej wersje testowałem i jest to dla mnie szrot! identyczny jak google i brave pracujący i bazujący dalej na silniku chromium. Firefox najlepszy, co do antywirusa to nie musisz go koniecznie instalować jeśli nie chcesz, cieżko w ogóle jest znaleźć jakikolwiek za darmo który nie będzie pruł się o wersje pro/licencje. Jeśli dalej wydajność laptopa będzie bardzo niska zainstaluj mu ubuntu albo manjaro
@GoldX: przeciez masz jebitną naklejke na nim asus vivobook - nie trzeba być sherlockiem. No i wymyśliłeś sobie nowy procesor i4 xDDD

#!$%@? jakie ameby tu siedzą
@GoldX: Albo uszkodzony dysk (o ile w ogóle ma SSD) albo cryptominer. Przede wszystkim należy wywalić MacAfee, bo to gówno.

@prawilnik Czemu? i3 czy Celerony dzisiaj są już dość szybkie, by dawać sobie radę ze wszystkim. U300 jest szybszy niż moja i7 6700hq. W 2020 też tragedii nie było, jeśli chodzi o i3 10 generacji. Ten laptop przypomina mi jednak starszą konstrukcję.
@GoldX: Ja bym zrobił format i postawił Win10. Win7 wciąż daje radę, ale mamy 2024, więc jak na czystej instalce Win10 nie będzie śmigać, to #!$%@? to gówno na śmietnik i kup coś porządnego (min. 16 GB RAM).
@GoldX: Największy wpływ na wolne działanie laptopa z windowsem ma plan zasilania. Podłącz ładowanie i zmień plan zasilania na największą wydajność, a nie jakieś oszczędzanie baterii. Ludzie często żalą mi sie, że mają wolne laptopy, w 90% wystarczy wyłaczyć oszczędzanie baterii