Wpis z mikrobloga

Mirki już drugi raz mam nieprzyjemność współpracy z DPD we Wro. Powiedzcie proszę jak zrobić im gnoju.

Sytuacja sprzed tygodnia. Dostałem SMS rano "Paczka zostanie dostarczona dzisiaj", 2 godziny później "Jestem pod klatka nikt nie odbiera moge zostawić przesyłkę pod drzwiami?" odpowiedziałem że nie, to po chwili sprzeczania się zagroził że paczka wróci do nadawcy, zignorowałem to bo drugi raz muszą jeszcze spróbować dostarczyć. Zadzwonił drugi raz tego samego dnia żeby się umówić to mu odpowiedziałem "po 15 jestem, proszę zadzwonić 10 min przed żeby się nie okazało że jestem w sklepie" odpowiedz "nie będę dzwonił", po czym kutafon zadzwonił "Za pół minuty jestem pod klatką".

Sytuacja z dzisiaj. Zero informacji ze paczka ma dzisiaj dojść. O 10:40 telefon "Paczkę zostawiłem pod drzwiami, do widzenia" rozłączył się. Ja zdziwienie bo nikogo w domu nie ma, a w paczce towar na około 1k. 10:42 SMS "paczka zostanie dostarczona dzisiaj". Zero telefonu przed, zero informacji. Gorzej niż poczta polska.
W teorii nic nie podpisywałem, więc paczka równie dobrze mogła zaginąć, albo zostać skradziona. Prawda ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dpd #kurier #wroclaw
  • 33
Kto pracował jako kurier ten się w cyrku nie śmieje. Skoro zamawiasz jakiś towar który wiesz, że jest dla Ciebie cenny, czemu nie zamówisz odbioru w paczkomacie (nawet DPD je ma już)
Potem wylewaj żale. Chłop ma dziennie 100+ punktów i gdyby do każdego podjeżdżał to by #!$%@?ł za minimalna 16h dziennie. Nie chodzi mi o to że go bronie, ale zastanów się czy warto i czy to cokolwiek zmieni, bo możesz
  • 2
@spoconekapcie: To niech zmieni prace ¯\(ツ)/¯ . Ja pracuje w energetyce i nie żale się, że w weekendy są awarie i uruchomienia i ludziom w dupsko zimno.
Gównojadów (dpd) zazwyczaj jestem zmuszony wziąć do paczek które się nie mieszczą w paczkomacie (typu parawan, czy jak dzisiaj karnisze). Gdyby była taka możliwość to brałbym tylko paczkomaty i patrzył jak DPD sobie głupi ryj rozwala.
Inni kurierzy (zadbano, ambro czy nawet GLS) mogą
@spoconekapcie: A to nie jest idea tej pracy, że ma wszędzie podjechać i spróbować doręczyć paczkę? Nie będę tu pluć na zostawianie pod drzwiami, czy oddawanie do pobliskiego punktu odbioru (to już lepsze), bo nie znam realiów, ale notorycznie spotykałem się z tym, że otrzymywałem komunikat: "podjęto próbę kontaktu", gdzie specjalnie mam zapisy połączeń na intercomie ze zdjęciami, żeby wiedzieć czy ktoś leci w ciula czy nie. @Virgilio, w moich
@Virgilio: Dodam jeszcze jako ciekawostkę, że we wro mam podobne doświadczenia z DPD, co ciekawe w mojej rodzinnej miejscowości DPD prezentuje się jak całkowicie inna firma i dopóki nie przeprowadziłem się do Wrocławia kilka lat temu, to uważałem ich za wzór do naśladowania xd
  • 1
@bonekropik: Najśmieszniejsze jest to że UWAGA: JESTEM bo wziąłem Home Office. Potrzebowałem tylko 10 min wcześniej telefon ze kurier będzie, ale rozumiem to jest zbyt dużo dla prostego organizmu jednokomórkowego.
Co do punktów: nie mam takiej możliwości z przesyłkami ponadgabarytowymi. Jeśli tylko jest to zamawiam, bo niemożność ruszenia się z domu pomiędzy 7.00-20.00 to katorga.
@Virgilio:

To niech zmieni prace ¯\(ツ)/¯ . Ja pracuje w energetyce i nie żale się, że w weekendy są awarie i uruchomienia i ludziom w dupsko zimno.

Gównojadów (dpd) zazwyczaj jestem zmuszony

tu burdel jak w Donbasie (nawet narodowość podobna).

Najśmieszniejsze jest to że UWAGA: JESTEM bo wziąłem Home Office. Potrzebowałem tylko 10 min wcześniej telefon ze kurier będzie, ale rozumiem to jest zbyt dużo dla prostego organizmu jednokomórkowego.


Kurczaki, Ty
@Virgilio: nie zamówiłeś usługi na konkretną godzinę, więc nie masz racji. W DPD możesz przekierować paczkę do punktu odbioru jeśli wiesz że cie nie bedzie w godzinie dostawy. Punkty DPD (własne, a nie partnerskie) nie maja limitow. Mozna chyba tez sprawdzic gdzie jest kurier jesli chcesz na 10 min wyskoczyc. A co do pozostawiania paczek pod drzwiami to od czasów covid duzo zmienilo sie w regulaminach kurierow i nikt z najwiekszych
  • 0
@Marek_Tempe: Nie, po prostu jestem wkurzony, ze kupuje usługę za którą muszę zapłacić i do tego jeszcze wykonać większość roboty. Też jestem zgrzany bo niestety Szanowny Pan Kurier należy do tych miłych inaczej, w około których świat się ma kręcić.
EDIT: Mało tego nie jest to pierwsza taka sytuacja związana z tym Szanownym Panem Kurierem
  • 0
@Wychwalany:

nie zamówiłeś usługi na konkretną godzinę, więc nie masz racji. W DPD możesz przekierować paczkę do punktu odbioru jeśli wiesz że cie nie bedzie w godzinie dostawy.


Zacznijmy od tego, że chciałbym znać konkretną godzinę dostawy, może być +/- 2/3 godziny, ale ją znać. W dzisiejszej sytuacji nie znałem nawet dnia dostawy (dostałem SMS już po telefonie od kuriera).
Z miłą chęcią przekierowałbym paczkę do punktu, niestety patrz wyżej nie
  • 0
@Bumelante:

zazwyczaj jestem zmuszony wziąć do paczek które się nie mieszczą w paczkomacie (typu parawan, czy jak dzisiaj karnisze). Gdyby była taka możliwość to brałbym tylko paczkomaty
W dzisiejszej sytuacji nie znałem nawet dnia dostawy


@Virgilio: jest też coś takiego jak śledzenie przesyłki a nawet apka dla wymagających gdzie masz wszystko podane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

choć jestem na 80% pewny że nie ma


@Virgilio: aż sprawdziłem, i prosze bardzo, kurier z moją paczuszką jest osiedle obok
Wychwalany - >W dzisiejszej sytuacji nie znałem nawet dnia dostawy

@Virgilio: jest t...

źródło: Screenshot_1093

Pobierz
  • 1
@Wychwalany: Dzisiaj rano wg DPD paczka była w Częstochowie
EDIT: Proszę Państwa co za dziwny zbieg okoliczności, wczoraj sprawdzałem, częstochowa, sprawdzałem dzisiaj o 7:30 paczka była w Czestochowie, teraz sprawdzam i pojawiła się informacja że 13 stycznia przyjeli we wrocławiu. Mało tego w 2 minuty od wydania paczka juz była doręczona. Magia
Virgilio - @Wychwalany: Dzisiaj rano wg DPD paczka była w Częstochowie
EDIT: Proszę P...

źródło: 415218583_3580817282247293_1857242044351709387_n (1)

Pobierz
@Virgilio: kurier jest u mnie codziennie bo prawie wszystkie zakupy robie online. Dostep do tego jest przez strone z trackingiem jak klikniesz w numer przesylki - na maila i sms dostaniesz kod do sledzenia
@Virgilio: zamów usługę doręcznia do godziny X lub DPD na godzinę. Cytat ze strony dpd: Doręczenie następnego dnia roboczego o wybranej godzinie (+/- 20 minut od zastrzeżonej godziny) w przedziale 10:30 – 17:00.
Ale oczywiście jesteś januszem, który zamiast zapłacić to oczekuje, że dostanie taką usługę za darmo xD Kurier pracuje w określonych godzinach i nie ma ani obowiązku informowania, o której przyjedzie, ani tym bardziej czekania na szanownego pana odbiorcę
  • 1
@wist: Przy zamówieniu karniszy nie miałem takiej możliwości. Przy zamówieniu parawanu również. Chyba, że wystarczy wiedzieć, że trzeba to wyklikać w aplikacji, to niestety nie doktoryzowałem się w tym temacie, gdyż jak już wspomniałem przy 3 innych firmach kurierskich takich cyrków nie ma.
BTW, przed odebraniem paczki przyszykować mam również ciasto, czy czerwony dywan wystarczy. Bo, to że urlop żona musi wziąć, to jestem pewien :>