Wpis z mikrobloga

@morgiel:

Pytanie do rozważenia. Dlaczego Mardocheusz nie kłaniał się Hamanowi?

Estery 3:2 "Wszyscy dworzanie, pełniący służbę przy bramie Królewskiej, zginali kolana i bili pokłony przed Hamanem, bo tak rozkazał król; lecz Mardocheusz nie zginał kolan ani nie bił pokłonów"*

*na podstawie Biblii Poznańskiej
  • Odpowiedz
  • 0
@Oline: z tego co pamiętam tam było powiedziane że to dlatego że był żydem, ale nie pamiętam nie podeszła mi ta historia xd może po prostu go nie lubił? kto wie xd
  • Odpowiedz
@morgiel: ten Marcin Luter który kazał mordować chłopów którzy nie byli posłuszni władzy?

Zabić chłopa to nie morderstwo; to pomoc w gaszeniu pożaru. Niech nie będzie półśrodków! Zmiażdżyć ich! Podciąć im gardła! Przebić ich. Nie zostawiajcie kamienia na kamieniu! Zabić chłopa to zniszczyć wściekłego psa!” – „Jeśli mówią, że jestem bardzo surowy i niemiłosierny, niech szlag trafi miłosierdzie! Niech każdy, kto może, dźga ich, dusi i zabija jak wściekłe psy (źródło:
  • Odpowiedz
  • 0
@Salomonthekrol: cóż nie mówię że Marcin Luter był święty ale to że robił złe rzeczy to nie znaczy że nie miał racji xd ja czytam biblie po raz pierwszy i chce poznać całość tematu więc czytam kanon katolicki powszechny w naszym kraju, a królewskie czytałem i były ok ale księgi Samuela lepsze moim zdaniem :d
  • Odpowiedz
  • 0
@Salomonthekrol: już kiedyś przeczytałem ewangelie xd jesteś jakimś baptystą że nie lubisz Lutra? bo skoro mówisz że machabejskie apokryf to raczej nie KK i prawosławie xd
  • Odpowiedz