Wpis z mikrobloga

W kwestii CPK to powiem, że sprawa jest dla mnie dziwna przede wszystkim przez to jak ta sprawa zaczęła się robić głośna po przegranej PiSu. Namnożyła się cała masa filmików o tym jakie to cpk nie jest super zaraz po wyborach i obudzili się rozmaici eksperci. Nie mówię, że CPK to zły pomysł, może i jest, ale przez fakt jak ta sprawa się nagle zrobiła ultrapromowana i to po przegranej PiSu, to wszystko po prostu wydaje się w opór podejrzane, zwłaszcza że był to ich sztandarowy pomysł. Kilka przykładów youtuberów, którzy w przeciągu ostatnich 2 miesięcy "przypadkowo" wspólnie doszli do wniosku, że teraz jest dobry moment by nagrać film i mówić jaki to nie jest super projekt.

-Zychowicz
-Dla pieniędzy naliczyłem 4 filmy o CPK w przeciągu 2 miesiecy
-Globalista
-Bez paszportu
-Good Times bad Times
-Didaskalia
-Damian Olszewski
-Nowy ład
-Krzysztof Ruciński

O Twitterze nie wspominam, chociaż tam też nastąpił nagły wzrost tego typu treści, ale tego jest tyle, że nie miałbym od czego zacząć.

#polityka #youtube #polska #cpk #lotnictwo #bekazpisu #reklama #pis #zychowicz #goodtimesbadtimes #didaskalia #dlapieniedzy #finanse
  • 25
  • Odpowiedz
Drugi częsty argument, to że będzie kosztowało tylko 6 miliardów (albo 4 albo 8, nie pamiętam wszystkich wersji), czyli ogólnie całe nic


@kishibashi: jeśli dobrze pamiętam tę retorykę to jest to kwota, którą musimy wyłożyć z budżetu, reszta to inwestorzy i pożyczki spółki CPK xD więc wystarczy tylko nie liczyć pożyczek i już piękny biznesplan wychodzi xD
  • Odpowiedz
@Pan_Bober: dokładnie tak, zresztą też to opisałem. Nie zapominałbym o tym, że uwzględniamy, że projekt nie zdrożeje, a jestem dziwnie przekonany, że na pewno zdrożeje ( ͡° ͜ʖ ͡°) a są głupcy, którzy tej narracji jeszcze bronią.
  • Odpowiedz
Się dziwisz? Doszli do władzy Niemcy, to trzeba bronić CPK przed nimi, wcześniej nie było materiałów, bo każdy wiedział że to dobry projekt i nikogo nie trzeba było przekonywać.
  • Odpowiedz
Bo wcześniej nie było u władzy cymbałów którzy chcą kasować budowę lotnisk, torów, portów czy elektrowni atomowych.
  • Odpowiedz
@Kagernak: dziś jeszcze Wiech w swoim podcaście gada, znów z Wilkiem, o CPK. Materiału nie słuchałem, ale na YT w opisie nie widziałem informacji o tym, czy materiał jest sponsorowany. Nie wiem, ale się domyślam.
Oby ta propagandowa ofensywa się szybko skończyła.
  • Odpowiedz