Wpis z mikrobloga

@rastafari85: wiesz co parę osób próbowało mnie przekonać ale nie mieli za bardzo argumentów (nie tylko na tym portalu) a ty tym bardziej nie masz żadnych argumentów więc o czym my tu rozmawiamy?
@FejsFak: ale mi szkoda palca na stukanie w klawiaturę, żeby Cię przekonywać bo za każdym razem jest to marnowanie energii.
Zaprojektuj parę systemów dla miast i obiektów przemysłowych, wtedy będziemy mogli wymienić się doświadczeniem.

Tak pobieżne za NVR dla domków i małych firm:
- prostota obsługi
- niezawodność ( nie tani chińczyk )
- tania bo już wbudowana izolacja od lan domowego/firmowego
- chmura
- cena
Masz wszystkie funkcje w jednym
@FejsFak: Po to żeby sobie wyświetlić płynny obraz z 6 kamer na żywo w pełnej rozdzielczości w 24 klatkach.
Grafika w NVR jest projektowana pod dany kodek np. z Onvif, w kompie jest to konwertowane
@rastafari85: komputer może wyświetlać jaki chce kodek ale Ty chyba nie podejrzewasz, że ja będę siedział przed monitorem jak jakiś cieć i obserwował obraz z kamer? XD Ty serio myślałeś, że ja bym do tego rejestratora monitor podpiął i tak sobie siedział i patrzył na moje kamerki?
@FejsFak: zaczynasz jak zawsze odwracać kota ogonem i robić z rozmówcy debila, rozmawiamy nad zaletą NVR vs komp.
Tak komp ci zrobi wszystkie kodeki ale jakimi zasobami.
Zobaczysz jak się zachowa komp przy wyszukiwaniu nagrań, gdy będziesz wyświetlał wszystkie strumienie na raz.

Napisz wprost, nie mam kasy żeby zrobić zgodnie ze sztuką i szukam alternatywy po kosztach byle by było.
Koniec bajery.
Napisz wprost, nie mam kasy żeby zrobić zgodnie ze sztuką


@rastafari85: ale ja kupiłem rejestrator tylko nie jestem z niego zadowolony bo nie mam dostępu do dysku na nim. Po co mam przeglądać wszystkie strumienie na raz? Jak na razie w ogóle nie odczuwam obciążenia - w sensie jak odtwarzam strumień z kamery to zużywa około 100% procka tylko ja mam 12 rdzeni więc wywalone, do tego mam jakieś 80GB RAM.
@FejsFak znaczy ja też nie mam rejestratora jako takiego - mam serwer x dyskami w RAID5, smb share, do tego motioneye w dockerze - za pomocą tego motioneye mam podgląd na wszystkie kamery jednocześnie + ustawiam zrzucanie do dysku.