Wpis z mikrobloga

Jaki zastosować system filtracji wody? Bez odwróconej osmozy.
Myślałem o przerobieniu instalacji, tj dodaniu nowego obiegu pod drugi kran z filtrami przeplywowymi. Jakie filtry uzdatnia mi tą wodę? Czy zastosowanie tych samych filtrów co w OO będzie miało taki sam efekt? Po co jest stacja odwróconej osmozy skoro mogę zastosować te same filtry w piwnicy przepływowo? I to ponad 70% taniej

@edit. + wypust na miedź, która ma właściwości bakteriobójcze
#kiciochpyta #hydraulika #pytanie
  • 7
@taftav: zrób badanie wody w Sanepidzie... zobacz co wyjdzie. Z rzeczy które warto - zmiękczacz do wody, znacznie ogranicza kamień i ilość środków piorących... trzeba się tylko przyzwyczaić że jak zmywasz to wszystko jest piekielnie śliskie :).
Największy problem jest z usuwaniem żelaza... niestety tego nie da się łatwo ani tanio zrobić, bo w zależności od tego jakie to żelazo wytrącanie go z wody trwa...
@taftav: Użytkuję Brita MyPure lub starszy model od wielu lat i jest spoko, przyszło w komplecie, sam zainstalowałem. Mogę polecić myślę.
Po co jest stacja odwróconej osmozy skoro mogę zastosować te same filtry w piwnicy przepływowo?


@taftav: żaden filtr przepływowy nie da tyle, co osmoza z remineralizacją. Poza tym filtr przepływowy zamontowany centralnie na całą instalację będzie musiał być duży i drogi w utrzymaniu. Osmoza zaś jest montowana tak, że daje wodę tylko do celów spożywczych.
@programista15cm: No membrana dość mocno ogranicza przepływ, ale co jakby zastosować filtry z wkładem sznurkowym pp100 - pp50 - pp 5 - wkad węglowy? Nie wystarczy to, żeby uzdatnic wodę? Do tej pory korzystam z dzbanka.... ale co raz bardziej tą wodę chlorem czuć, gdzie wcześniej dzbanek dawał z tym zapachem radę..
@kosmita , @Jarek_P chcę to przerobić tylko na wodę do spożywania, nic innego, niepotrzbene mi nawet duże ciśnienie w
@taftav: na oko nic raczej sam nie ustalisz, a kupowanie filtrów w ciemno to trochę nierozsądne. Badanie w Sanepidzie nie jest drogie, będziesz mieć jasność które parametry są do poprawy. Wyniki możesz przesłać do firm dobierających filtry, ale, z mojego doświadczenia, wciskają kit byle sprzedać jak najwięcej. Natomiast po wynikach będziesz wiedzieć jaki ewentualnie masz problem i można samemu poszukać rozwiązania.

Na chlor wystarczy filtr węglowy, tylko musisz dobrze dobrać wydajność