Wpis z mikrobloga

Z biografii Kamińskiego:

" 1981 został skazany na rok pobytu w zakładzie poprawczym za zbezczeszczenie Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej. W maju 1983 został aresztowany za stawianie czynnego oporu podczas demonstracji. Zwolniono go w lipcu tego samego roku. Został następnie relegowany z liceum. Był członkiem Federacji Młodzieży Walczącej[1], współtworzył redakcję wydawanych przez FMW pism podziemnych"

I taki człowiek trafia do więzienia w wolnej Polsce xD. Dla mnie to jakieś kuriozum.

Powinien medale dostawać. A Czarzasty klaszcze.. #polityka #sejm
  • 16
Jaruzelskiemu też byś dawał medale, bo w latach 40 był ofiarą stalinowskich deportacji i został z rodziną zesłany na Syberię? xd


@kot_do_drzwi: wiem, że nie na temat, ale to wg mnie ciekawa przemiana.
Ostatnio słuchałem parę lodkastow na temat władzy w głębokim PRL i oni wszyscy chcieli się uniezależnić od ruskich (to nie znaczy że chcieli wolnej Polski, chcieli po prostu nie mieć kacapowskiego batacnad sobą). Klocki się z ruskimi i
Wszystkim komentującym polecam sprawdzić najpierw za co go teraz skazali i jakie kary przewiduje za to kodeks karny. Potem polecam biografię Macierewicza i jego konkurenta z okręgu Wołoszańskiego ( ͡º ͜ʖ͡º)
@karetpoker pewnie jesteś trollem, ale uważasz, że Kamiński nie powinien siedzieć w więzieniu, bo kiedyś siedział w zakładzie poprawczym za zbezczeszczenie pomnika wdzięczności armii czerwonej? Przecież siedzi za zupełnie inne sprawy.
ale sąd ocenia daną sprawę, a nie życiorys oskarżonego.


@kot_do_drzwi: w zasadzie to sąd bierze takie rzeczy pod uwagę. Oczywiście, nie ma tak, że kogoś zabiłeś ale całe życie mówiłeś "dzień dobry" to uniewinnienie.

Ale Twoja postawa wobec przestępstwa (skrucha), Twoje dotychczasowe życie, Twoja sytuacja rodzinna itd. ma znaczenie przy wyroku.