Wpis z mikrobloga

Mam salon z aneksem o pow. 21m2 i zastanawiam się nad rozplanowaniem przestrzeni. Zaznaczyłem na obrazu 2 warianty, z "mini wyspą" oddzielającą aneks oraz takie gdzie po prostu przy aneksie stoi stół. Zastanawiam się które rozwiązanie jest bardziej użytkowe i mniej będę narzekać. Co możecie mi mirkowie poradzić ?
PS. stół jest pomysłem żony i zostać musi (,)
#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
PrawieWolny - Mam salon z aneksem o pow. 21m2 i zastanawiam się nad rozplanowaniem pr...

źródło: Screenshot from 2024-01-13 16-56-12

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@mrKuaku: Nie ma czegoś takiego. Co najwyżej telewizor może być nieproporcjonalnie duży do dystansu.
Aczkolwiek ze względów praktycznych nie chciałbym mieć sofy tak blisko kuchni.
  • Odpowiedz
@sidhellfire: w obydwu przypadkach jest dosyć mała @PrawieWolny wersja numer jeden ma więcej sensu. Po pierwsze oddziela strefy i nie będziesz się kątem oka gapić na kuchnię po drugie zyskasz przestrzeń dodatkową na sprzęty kuchenne talerze i suche jedzenie. Tam równie dobrze mogą stać kwiaty ale odwrócenie tyłem kanapy do kuchni to dobre rozwiązanie.
  • Odpowiedz
ile tam będzie miejsca między kuchnią, a mini-wyspą? Żeby nie wyszło, że zostało 70-80cm przejścia, bo będzie strasznie niewygodna. Z doświadczenia powiem, że 100cm w takim miejscu to absolutne minimum, a najlepiej jakby było 120cm.
  • Odpowiedz