Wpis z mikrobloga

Cześć, powiedźcie mi co może być powodem... od jakiegoś czasu zauważyłem, że nie na wszystkich terminalach płatności np. w sklepach mój iPhone nie chcę załapać NFC. W jednym sklepie złapie z daleka, w następnym trzeba jeździć telefonem po terminalu by cokolwiek złapało... Dodam, że wcześniej nie miałem z tym problemu, fakt, miałem naklejoną folię na plecki, ale odkleiłem i mimo wszystko dalej mam to samo z tym problem. Telefon to iPhone 15 pro, mam go od października... etui jakie używam to Spigen Liquid Air.

#ios #apple #iphone
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@kepak: no dobra czyli to jest normalne, żeby tak NFC łapało? :D Dziwne dla mnie bo na początku ledwo dokładałem telefon a już łapało
  • Odpowiedz
@fiksbo: To zależy od czytnika w sklepie, niektóre mają nfc też w dziwnych miejscach. Najlepiej też nie kłaść telefonu na czytniku tylko spróbować "pod kątem". A jeszcze lepiej kupić sobie apple watcha, mam i bardzo fajnie mi się płaci.
  • Odpowiedz
  • 0
@kepak: nie no apple watcha nie mam zamiaru póki co kupować bo nie potrzebny mi, płacę wszędzie telefonem i mi to zaczęło przeszkadzać, do tego stopnia, że myślałem, że może NFC uszkodzone jest w telefonie
  • Odpowiedz
@fiksbo: Ja też tak miałem z 15 pro ( chodź właśnie rzadko nią płacę) i mi pomogło właśnie zrozumienie gdzie jest antena NFC
  • Odpowiedz
@fiksbo: ja mam silkon od Apple w 15 Pro. Teraz płacę głównie zegarkiem, ale nie zauważyłem, żeby był jakiś problem. Jedno i drugie łapie z daleka.
  • Odpowiedz
  • 0
Nie wiem, byłem teraz w sklepie, przykładałem 3 razy tym rogiem telefonu i cały czas był dźwięk odrzucenia karty, dopiero zacząłem jeździć telefonem po terminalu i załapało... może to etui jest powodem, jak myślicie?
  • Odpowiedz
  • 0
@kepak: teraz mi łapie już jak na filmie, w ramach gwarancji gadałem z gościem z apple, kazał mi zaktualizować ios, chociaż zapomniałem o tym xD i usunąć kartę od nowa i dodać, odziwo pomogło :D a jak to nie pomogłoby to kazał mi dalej się kontaktować.
  • Odpowiedz