Wpis z mikrobloga

@lysowsky przede wszystkim to idź do sklepu moto i przymierz - żadnego kupowania z neta bez pewności, że kask dobrze leży, nie uwiera i nie tańczy na dyńce. Mierzyłem kilka w przedziale 400-900 i... najlepiej leżał Caberg za 499. Te droższe miały bajery, ale komfort nieporównywalnie niższy. Wentylacja ok, blenda, miejsce na pinlock, miejsce na intercom, możliwość jazdy w okularach. Fakt, jest głośny, ale rozwiązałem to stoperami od Alpine za 40 PLN.
@apee:

spokojnie kupisz. Kaski spełniają te same normy i są tak samo bezpieczne. Dopłacasz tylko za lepszą wentylację, mniejszą wagę i kilka dB hałasu mniej.

Problem nie leży w samej normie ale w tym, czy dany kask spełnia normę na styk, czy może producent postawił sobie za punkt honoru przekroczyć tą normę, ile się da ( ͡º ͜ʖ͡º)

@lysowsky: Tani kask nie jest zły. Na
@lysowsky znajdziesz i to bez problemu, z drogimi kaskami jest jak z drogimi autami, to i to jedzie, ale komfort zupełnie inny. Za 500-600 zł kupisz LS2 i ten kask będzie chroniły głowę, ale jeśli chcesz coś co choć trochę poprawi komfort jazdy (wentylacja, wyciszenie, nie wiem odpowiednie wyżłobienie na interkom itp) to już musisz dołożyć niestety. Waga też ma znaczenie jak lecisz w trasę i wracasz po 12h. Tak naprawdę każdy
z drogimi kaskami jest jak z drogimi autami, to i to jedzie, ale komfort zupełnie inny. Za 500-600 zł kupisz LS2 i ten kask będzie chroniły głowę


@zielony_goblin: Dodaj jeszcze, że tanie auto może mieć nieaktywne poduszki powietrzne i w razie zderzenia walisz łbem w kiere, jak tanim garnkiem w pseudo zabezpieczenia skorupy. Kaski pokroju LS2 to są dobre na skuter 50cm3 dla 16 latka, chociaż jak mu rodzice coś takiego
  • 0
@twojastarazapindala, @Zielony34 mam tego Airoha w otwartych zakładkach, zbierał dobre opinie i chyba to najmocniejsze opcja.
@testuser tak, przymiarka to mus.
@oreze dzięki, sprawdzę też te hjc.
@zbyszko-z-bogdanca mieć czystą głowę? Mieć całą głowę. I mieć ją na karku. XD Ehh.
@Z_dupy_strzelec @zielony_goblin generalnie to szukam czegoś na miasto i trasy do 50 km. Na początku będę pewnie tak obsrany jazdą, że dbanie o komfort to będzie drugorzędna sprawa.