Wpis z mikrobloga

Witam. Mam pecha czy też doświadczacie takich problemów ze sprzętem? Ale po kolei ;)
Jako, że jestem typem człowieka, który jeżeli przekona się co do danego producenta, to długi czas pozostaje mu wierny.

1. Kiedyś, jak firma SteelSeries wchodziła na rynek kupiłem od nich myszkę Rivala, towarzyszyła mi najlepsze lata młodzieńcze grania w CS i po 8 latach kiedy żywot scrolla doszedł końca wymieniłem ją na Rival 310 i co? Scroll sie zdupcył miesiąc po gwarancji.

2. Kupiłem klawiaturę HyperX Alloy Elite 2, po roku wyłamał się jeden guzik, myślę no spoko kupię nowe i wymienię, niestety nie… Okazało się że kupione guziki są inne niż te które już mam na klawiaturze i chcę takie same. Piszę do supportu, że chce kupić takie same jak są w tej klawiaturze, niestety nie da rady, efekt jest taki, że mam jeden guzik brzydszy niż inne.

3. Leciwego kompa z Intelem i5 3570k wymienił na nowy zestaw z i7 11700k w październiku 2021. Dzisiaj padł procesor…

Czy serio wszyscy „topowi” producenci muszą teraz robić takie gówno? Czy już komputery są tylko na 2 lata i do śmieci? Chciałbym zaznaczyć, że aktualnie komputer mi służy głównie do pracy, więc nie jest katowany gierkami, tak samo peryferia.

Wnioski:
1. Nigdy więcej gryzonia od SS
2. Nigdy więcej klawiatury z HyperX (słuchawki mają narazie dobre)
3. Następny procesor to będzie AMD

#przemyslenia #zycie #hyperx #intel #amd #steelseries #technologia #kiedystobylo
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv: dzisiaj spędziłem 4h na szukaniu rozwiązania, resety BIOSu (bateria i zworka), czyszczenia, nowa pasta, przekładanie ramami, nie wspominając że już sama świecąca dioda CPU na czerwono. Po 5 resetach wchodzi w tryb awaryjny BIOSu i nie wychodzi dalej. Czasem dioda CPU zgaśnie i jakby chciał iść dalej (jeszcze przed ładowaniem Windowsa), ale się zawiesza i resetuje :/
  • Odpowiedz
@Cieslin: wymiana scrolla i przycisków to kwestia kilku zł i niektóre sa naprawdę zajebiste kosztują grosze i jedyne co potrzebujesz to lutowania co możesz zlecić komuś kto lutuje i zrobi ci to za niewielkie pieniądze. Tak jak do padów można sobie kupić grzybki z efektem halla które będą w sumie wieczne.
Żeby padł procesor to musisz się wyjątkowo postarać xD albo masz gowniany zasilacz, albo gówniane mobo, albo chłodzenie lub wszystko
  • Odpowiedz
  • 0
@Megawonsz_dziewienc: nic nie kręcone, temperatury 38-40 w spoczynku 70-75 w spoceniu, mobo asus tuf z590 plus, chłodzenie rock pro 4, zasilacz nie pamiętam dokładnie, jakiś superflower 850 gold, czyszczony jak tylko trochę temperatury skakały, a stało się to jak wyłączyłem kompa i wyszedłem na 2h, wracam i się nie chce odpalić, ostatnio grzebane z 1.5 miecha temu, mam jeszcze podejrzenie że to mobo i wolałbym żeby tak się okazało, bo mi
  • Odpowiedz