Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi tako jedno rzecz. Gdy na filmiku na youtubie autor wspomni choćby o globalnym ociepleniu czy pandemii to zaraz zjawiają się szury. Materiał może być całkowicie rzeczowy, tłumaczyć zjawisko rzetelnie, ale komentarze i tak będą tego samego rodzaju - że to spisek, oszustwo, straszą nas itd. Jak to się dzieje?

Czy widz takiego filmu nie jest w stanie zrozumieć tekstu mówionego? A może teoria martwego Internetu jest prawdziwa i te komentarze piszą boty? Jakieś AI wykrywa, że w filmie pojawia się słowo klucz i z automatu leci do tego szurski komentarz?

#neuropa #nauka #youtube
  • 5
@memento_mori: czasem patrzę na profile tych ludzi, którzy piszą takie komentarze i to po prostu ludzie, od których z różnych względów jesteśmy odseparowani.

Osoby starsze, samotne, tirowcy itp.

Wydaje mi się, że oni po prostu mają przestrzeń na to, by się odkleić.

Inna sprawa jest tożsamość. Świeżym przykładem są konfederaci, którzy przed wyborami chcieli sądzenia politykow, ale teraz gdy koalicja się za nich wzięła to oni ich bronią. To nie jest
@memento_mori: bo szury myślą, że wiedzą lepiej. Są zbyt leniwi i ograniczeni, żeby zrozumieć, jak świat naprawdę działa, więc wymyślają własną "naukę", bo wtedy sobie mogą wszystko po swojemu rozumieć i wyjaśnić.

Ja z kolei zauważyłem, że na YouTube zwłaszcza jest jakiś zalew religijnych komentarzy. Nawet nie chodzi mi o jakiś kopiuj-wklej spam o nawróceniu, tylko np. pod filmikami przyrodniczymi albo o tematach społecznych pojawia się plaga fanatyków, głównie muzułmanów, w
@memento_mori: szury czują silna misję nawracania. Do tego pewne tematy są obrabiane przez farmy trolli. Szczepionki to np temat, który był w zainteresowaniu ruskich jeszcze przed covid. Putin toczy wojnę z Europą od dawna. Ograniczenie szczepień to więcej chorób, więc FSB (czyli nadal KGB) wykorzystuje to. Dezinformacja, odklejency to metoda wprowadzania zamieszania. Do tego dodaj odklejonych fundamentalistów biblijnych. Ruchy sponsorowane z Ameryki. Tam jest jedno z centr szurii totalnej. płaska Ziemia,