Wpis z mikrobloga

Dlaczego wszyscy lecą na studia do miast metropoli szydząc nawet z wojwódzkich ?

Jak byłem w szkole średniej i mówiłem że chcem zostać tutaj (miasto 200 - 300k, z uniwersytetem) to wszscy wyśmiewali mnie, mówili że X to dziura, nie warto tu zostać, tu nie ma życia, zmarnujesz się itd.

Zauważyłem że od paru lat panuje istny pęd na studia do metropoli typu Warszawa, Wrocław czy Kraków. Wszyscy młodzi ludzie chcą tam mieszkać, nie wiem z czego to wynika, ceny tam są absurdalne. Miasto 200k da ci 90% tego co milionowa metropolia.

I nie, nie wierzę że każdy chce się rozwijać w unikatowej dziedzinie w której można rozwijać się tylko w paru miejscach w polsce. Młodzi ludzie chcą hedonistycznego życia z klubami i imprezami. Chcą instagramowych restauracji i wielkomiejskiego blasku i tyle w temacie

#polskapoznegokapitalizmu
#studia
#studbaza
#warszawa
#przegryw
#krakow
#wroclaw
  • 8
  • Odpowiedz
Młodzi ludzie chcą hedonistycznego życia z klubami i imprezami. Chcą instagramowych restauracji i wielkomiejskiego blasku i tyle w temacie


@jonasz68: szokujące wnioski, jak do tego doszedłeś xD
  • Odpowiedz
@jonasz68: ja na kierunek który chciałem iść najbliżej miałem Kraków ale wiedziałem że się tam nie dostanę i kolejne miasto co bliżej miałem to wawa a tam nie chciałem mieszkać i w końcu startowałem do kilku innych miast i wylądowałem wtedy we Wrocławiu ehh
  • Odpowiedz
@jonasz68: co być wybrał, dyplom magistra na uczelni w Radomiu czy raczej z Warszawy?
Druga sprawa, dlaczego nie spróbować życia w "wielkim" mieście? Kiedy jak nie wtedy kiedy ma się 20 lat i starzy przynajmniej w jakimś stopniu ci pomagają. Na zadupie zawsze można wrócić.
Tyle w temacie.
  • Odpowiedz
Młodzi ludzie chcą hedonistycznego życia z klubami i imprezami. Chcą instagramowych restauracji i wielkomiejskiego blasku i tyle w temacie


@jonasz68: O żesz pojechałeś ze stereotypami...

Może mityczne 15K bardziej kusi ?
  • Odpowiedz