Wpis z mikrobloga

Ciekawe że tak mało osób mówi o tym że kryzys związany z TK i sądami jest winą PO. Wystarczy przeczytać ze ZROZUMIENIEM informacje które są dostępne nawet w lewackiej wikipedii. Początkiem kryzysu było naruszenie ładu konstytucyjnego w Polsce, poprzez zmianę ustawy i powołanie sędziów „na zapas” przez rząd Tuska

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_wok%C3%B3%C5%82_Trybuna%C5%82u_Konstytucyjnego_w_Polsce

#bekazlewactwa #sejm #konfederacja #wikipedia #tk #prawo #polityka
Viado - Ciekawe że tak mało osób mówi o tym że kryzys związany z TK i sądami jest win...

źródło: brave_puXtwm1Ldl

Pobierz
  • 16
@Viado: oho wikipedia sobie grabi.

Zaraz Lacz Dogi zaleją Wiki zapytaniami o zródła finansowania i beda dażyć do niszczenia wikipedii niczym polskiego sedziego, bo mia l czelno sc uczestniczyć w evencie ludzi sukcesu :)

A co do łamania prawa... Od 8 lat mówię, że Tusk i jego ekipa zachowuje się jak złodziej co najgłośniej krzyczy o łapaniu złodzieja.
Ciekawe że tak mało osób mówi o tym że kryzys związany z TK i sądami jest winą PO


@Viado: bo nie jest. PO próbowało przepchnąć dodatkowych dwóch sędziów, ale TK uznał to za niekonstytucyjne. Duda na wyścigi zaprzysiągł pisowskich dublerów w nocy z 2 na 3 grudnia, żeby zdążyć przed wyrokiem TK, który był ogłaszany ok. 10 rano.
@xDawidMx: Ale o co ci chodzi? O ten okres między 10 kwietnia 2010 i odebraniem ślubowania od Komorowskiego? Pełnił wówczas obowiązki prezydenta. Nie wiem czy to w takim przypadku nielegalne. Jest jakaś analiza prawna w tym zakresie?
@Viado: Hmm, ja widzę tylko informację o tym jak się zaczął.
Przykład:
Kradnę Ci 50 zł. Zostaję przyłapany i zobligowany do naprawy szkody <- tutaj moja wina.
Ty później kradniesz mi 100 zł. Wszyscy krzyczą że to przestępstwo, ale ty mówisz że to przecież moja wina bo wcześniej ukradłem ci to 50 zł. (Serio? XDDDDD)
Kradnę Ci 50 zł. Zostaję przyłapany i zobligowany do naprawy szkody <- tutaj moja wina.

Ty później kradniesz mi 100 zł. Wszyscy krzyczą że to przestępstwo, ale ty mówisz że to przecież moja wina bo wcześniej ukradłem ci to 50 zł. (Serio? XDDDDD)


@mskiper: Wina była, a gdzie wyrok dla złodzieja który ukradł 50zł?
Ano nie było. A skoro nie było wyroku, więc ciężko nazywać poszkodowanego który samemu wyegzekwował sprawiedliwość złodziejem.
Wina była, a gdzie wyrok dla złodzieja który ukradł 50zł?

@dwaemu: ułaskawiony :) A serio to może analogia nie do końca dobra.
Ale dalej wina jednego nie wymazuje winy drugiego. PO się nie udało, zadziałały różne mechanizmy (bardzo dobrze). PiS z prezydentem wbrew prawu powołali sędziów - wina jest ich, nie PO.
Ale dalej wina jednego nie wymazuje winy drugiego. PO się nie udało, zadziałały różne mechanizmy (bardzo dobrze).


@mskiper:
1. sędziowie TK Rzepliński i Bernat byli sprawozdawcami tejże ustawy PO przepychającej kolanem trzech sędziów na zapas (czyli de facto ją autoryzowali)
2. po zaskarżeniu ustawy TK się z wyrokiem #!$%@?ło długo i namiętnie, ewidentnie czekając na zaprzysiężenie nowych sędziów (a w tym także i POwskich dublerów) no bo jak to tak bez
@dwaemu: nie wymazują i nie będą wymazywać. Więc skupmy się na ich rozliczaniu. A jak będzie problem z natychmiastowym rozliczeniem to mam nadzieję że w przyszłości się to uda (skuteczniej niż PiS przez ostatnie 8 lat swoich rządów rozliczał poprzedników)
Więc skupmy się na ich rozliczaniu


@mskiper: siepacze PO tak ostentacyjnie łamiący praworządność są ostatnią instancją jaka ma prawo się skupiać na czymkolwiek
@dwaemu: jeżeli są zarzuty o łamanie praworządności to mam nadzieję że ktoś ich rozliczy (skuteczniej niż PiS przez ostatnie 8 lat swoich rządów rozliczał poprzedników).
Teraz widać nadszedł czas rozliczania PiSu
@Viado: już pomijając co wcześniej komentatorzy napisali. Masz rację, PO popełniło błąd, TK "tfu Rzeplińskiego" wskazało, że to nie zgodne z Konstytucją. PiS potrafił w miesiąc (w tej samej sprawie!) więcej razy złamać konstytucję niż PO przez 8 lat.