Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo
Siema. Mam pytanie, chociaż podejrzewam, że na wizycie inżyniera budowlanego się skończy.

Dom lata 80' kostka. Ściągnąłem podłogę na piętrze i w jednym pokoju jest taki mały lej i spękany strop. Jest to wyczuwalne chociaż na dole nie widać pęknięć. Chyba, że farba zakryła XD Ogólnie to mam podejście, że jak stało 43 lata i nie zawaliło się to raczej się nie zawali, ale mam dzieci i się cykam, że kiedyś spadną ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zdjęcia w komentarzach. Ogólnie to te pęknięcie jest w koło :D tak jakby ściągnęło trochę wylewki w środek :D
  • 17
  • Odpowiedz
@J0g1: na 90% strop ma dwie warstwy: dolną nośną i górną tzw. wylewkę. Pewnie masz popękaną wylewkę, bo ktoś nie przypilnował jak schła albo nie przewidział dylatacji od ściany. Rysa powinna być między ścianą a wylewką. Jeżeli od dołu nic się dzieje, to raczej możesz spać spokojnie. Jak ci przeszkadza nierówność podłogi to wylej samopoziom.
  • Odpowiedz
@J0g1: pytanie jak strop był robiony czy z płyt czy lany ze zbrojeniem. Generalnie jeżeli nie było tam mega fuszerki to będzie ok. Odkuj młotem ten pęknięty kawałek i dokop się do stropu. Całkiem możliwe, że ta wylewa jest cienka i zrobiła się naturalna dylatacja. Na dużych powierzchniach takich jak pokój, garaż może dochodzić do pęknięć wylewki, bo naprężenia są duże gdy beton schnie. Normalna sprawa. Ale mimo wszystko bym odkuł
  • Odpowiedz
Ja mam pęknięcie na wylot z szparą na 6mm między trzema belkami stropowymi i dom stoi z takim pęknięciem juz 30 lat a ty się takimi pierdołami martwisz :D
Jak sie boisz skuj sobie kawałek wylewki i zobacz czy niżej jest to samo ale to raczej jest jak piszą poprzednicy pęknięta wylewka, widać nawet że zaczyna sie od rury CO.
  • Odpowiedz
Na to i tak idzie podłogówka


@J0g1: Tak tylko dla pewności :)
taka oczywistość, do podłogówki nie możesz puścić tak gorącej wody jak do grzejników.
  • Odpowiedz
@J0g1: Jak się nie natnie dylatacji po wylewce to beton w czasie wiązania pęka. Jak natniesz dylatacje, to też pęka, ale kierunkowo w dół więc tego nie widzisz i strop jest super bezpieczny :D
  • Odpowiedz