Wpis z mikrobloga

Ogladam transmisje na onecie i 95% tych ludzi to są starsze osoby widać że niezbyt majętne przykro mi na to patrzeć. Ci ludzie nie zdają sobie sprawy że dzięki ich kochanemu pisowi stali się ubożsi niż 8 lat temu. Większość z nich nie rozmumie o co toczy się gra. Dla mnie to sekta i patrząc z tej strony to jest ewidentny syndrom sztokholmski to nawet mi ich nie szkoda xD #bekazpisu
  • 19
@bart_next: Patrząc na współczynnik ubóstwa, więcej osób ubogich jest wśród pracujących niż emerytów:

Ubóstwo dotyka Polaków w różnym stopniu w zależności od grup społecznych. Najlepiej jest w przypadku pracujących na własny rachunek, gdzie mierzy się z nim zaledwie 2,9% Polaków. Wśród emerytów wynosi ono 4,0%, a w grupie pracowników 4,5%. Z problemem mierzy się także 5,8% rencistów oraz 8,5% rolników.

Co ciekawe, w 2022 roku nastąpiło małe wyrównanie skrajnego ubóstwa. Wzrosło
@bart_next: Co z tego ze w sklepie wydajesz więcej, skoro statystyki dotyczące ubóstwa mówią coś innego. Możesz sobie zamykać oczy na rzeczywistość. PiS dotarł do osób które nie wzięły udziału w polskim olbrzymim wzroście pkb i zapewnił bardziej zrównoważony podział. Rozwój państwa jest po to żeby wszystkim obywatelom żyło sie dostatniej, a nie tylko młodym wykształconym w wwa.