Wpis z mikrobloga

Czy luka w cv po skończeniu studiów jest jakąś dużą przeszkodą w znalezieniu pracy?
W skrócie jestem prawie rok po obronie, ale po skończeniu studiów (#mibm) nie pracowałem w zawodzie (nie mogłem znaleźć pracy w okolicy, więc pojechałem na 3 miesiące za granice, aby zarobić na przeprowadzenie się do miasta, w którym prace w zawodzie mógłbym znaleźć). W efekcie czego mam sporą lukę w cv, bo nie będę wpisał do cv zbieranie owoców u niemca przy aplikowaniu na stanowisko inżynierskie. Od powrotu (wrzesień) byłem na paru rozmowach, ale nic z tego nie wynikło, gdzie raczej nie wynikało to z braku wiedzy, bo na zadawane techniczne pytania odpowiadałem dobrze. #praca #pracbaza (Jeżeli coś źle otagowałem to przepraszam, jest to mój pierwszy wpis tutaj.)
  • 4
@MartinRed: Luka raczej nie jest przeszkodą tylko sam brak doświadczenia. Ja szukałem długo pierwszej roboty, aż w końcu trafiłem na ok firmę #it. Mów na rozmowach normalnie co robiłeś, w CV też możesz wpisać jakieś #!$%@? ze wyjazd za granice xD W końcu uda się znaleźć to pierwsze gówno, potem juz z górki ( ͡° ͜ʖ ͡°)