Wpis z mikrobloga

Podsumowanie szukania roboty w IT od 01.01.2024

Senior Frontend, 5 lat expa, angielski B2/C1, dobre CV

* Wysłane CV - 70
* Obniżone wymagania finansowe o ponad 50% względem ostatniej pracy

Odpowiedzi - 2 / 70
1) Firma A - rozmowa HR wczoraj, dzisiaj dostałem powalone zadania z algorytmów (przypominam że rekrutacja na fronta)
2) Firma B - dzisiaj rozmowa techniczna z live coding, bez etapu HR

Jakby ktoś pytał jaka jest sytuacja na rynku. Jutro będę wysyłał jeszcze 30 CV żeby dobić do setki.

#pracait #programista15k #programowanie
  • 126
  • Odpowiedz
@absstart

skończyło się eldorado 15k


To już dawno temu się skończyło, gdyż rynkowe stawki są mniej więcej dwa razy wyższe. Ale jak dłużej potrzymają drukarki pustej kasy wyłączone, to niewykluczone, że za jakiś czas znów spadnie do 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko, że wtedy wszelkie halinki z HR i księgowości to już będą na minimalnej.
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv

to jest tzw. polski senior xD


To jest tzw. korposenior. W korporacjach gdzie ci co chcieli pozyskać ludzi na nienadającymi za rynkowymi stawkami sztywnymi korpowidełkami na dane stanowisko, stosunkowo łatwym sposobem obejścia ich własnej durnej biurokracji, jest po prostu zatrudnić na wyższe stanowisko, a potem i tak zaalokować takiego pacjenta co zadań wg jego faktycznych umiejętności.

Jak ziomki, z którymi robiłem w jednym ze szwajcarskich banków inwestycyjnych szli do Goldman Sachs
  • Odpowiedz
  • 0
@dzoanakurpa: jest wiele czynników. Nadpodaż "klikaczy" po bootcampach, którzy aplikują na midow, bo na juniorów nie ma ofert + ogólne spowolnienie na rynku, które wynika ze wzrostu stop procentowych w USA, co ogranicza finansowanie startupow i przez to nie ma projektów IT, które koniec końców były zlecane do PL albo praca była dla klienta z USA czy UE przez polską kontraktornie.
  • Odpowiedz
@Reretos w sumie jakaś racja w tym jest tylko taki szczegół, że co i komu by lekarze nie mówili, to po kilku tygodniach bootcampu roboty w tym zawodzie nie dostaniesz. Nadal musisz skończyć trudna medycynę i ileś tam lat lat praktyki jako rezydent, czy jam to tam dokładnie wygląda.

Natomiast programista czy DevOps to nie są zawody licencjonowane. Było ssanie to brali każdego prosto z ulicy. W Krakowie to nawet hostessy na
  • Odpowiedz
@nophp @majkel88:

po co firma ma płacić seniorowi, jak może poszukać kogoś z Indii za polską minimalną krajową. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Kto pracował z pajeetami, ten się w cyrku nie śmieje. Pomijając już barierę kulturową, m.in. inne zgoła rozumienie koncepcji deadlajnu, to jest ogółem fałszywa oszczędność. To co jeden pajeet naknoci w hindu-kodzie, to zapłacisz potem pięć razy tyle dobremu profesjonaliście gdy ci zacznie wybuchać na
  • Odpowiedz
@kuchenekgazowy

jeżeli jesteś w stanie w ciągu jednego dnia wysłać 30 CV, to znaczy, że wysyłasz w sposób randomowy i nie spersonalizowany pod dana firmę. Takie CV wysyłane randomowo zawsze mają niską skuteczność i mało odpowiedzi


I co jeszcze, może list motywacyjny dedykowany do każdej aplikacji? xD

Chłopie, w okresie gdy było ssanie na rynku, to już byłeś na drugim etapie procesu rekrutacji nim w ogóle dałeś jakiekolwiek CV, jeśli rekruter poczuł,
  • Odpowiedz
Sam mam trochę ponad 4 lata exp, a za 3 miesiące mam techniczna rozmowę na seniora.

Znam też osoby z 4/5 letnim doświadczeniem co zostali senior lider/kierownikiem projektu.

nie przesiedziałem tych 4 lat obijając się, tylko dając z siebie 100%


@mdlejtecole: Znam tę śpiewkę na pamięć, been there, done that. To że w twojej gówno firmie dostajesz awans na seniora za to że się tak prężysz ma się nijak do bycia
  • Odpowiedz
@polskie-k0rpo: xd
Po pierwsze nie dostanego go za to jak pracuje, tylko jaka mam wiedzę.
W moim przekonaniu bardziej mi się to należy, niż osobą, które przesiedziały 10lat robiąc minimum.
Po trzecie z moją "chaotyczna" wiedzą bardzo dobrze sobie radzę ;)
  • Odpowiedz
@cppguy: oczywiste, że personalizuję i lekko zmieniam każde CV przed wysłaniem, list motywacyjny zresztą też (o ile jest wymagany). Wysłanie CV jest jak wysłanie wstępnej oferty, trzeba się profesjonalnie zaprezentować
  • Odpowiedz
@polskie-k0rpo: ciekawe czy jak ktoś się zatrudnia na hydraulika to potencjalny szef jedzie z kandydatem do jego domu obejrzeć czy dobrze sobie rury odpływowe do szamba w domu poprowadził
  • Odpowiedz
też nie wiem, ale się domyślam. Jak wpada po 500 CV to nikt tego nie przegląda. Bo inaczej bym miał info, że moją aplikacje ktoś otworzył.


@majkel88: 500 CV to wpadło ostatnio do HRów w mojej firmie w jeden tydzień, gdzie szukamy seniora na fronta od ponad miesiąca.
Więc z drugiej strony fajnie mieć coś wyróżniającego się w CV, nie ściemniać w nim, jak się ścieminiało albo czegoś nie wie, to
  • Odpowiedz